Reklama

Biała Podlaska: Festyn z okazji Dnia Dziecka w Zespole Szkół Specjalnych (galeria)

1 czerwca, jak co roku Zespół Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej przygotował dla swoich uczniów wyśmienity piknik integracyjny z okazji Dnia Dziecka. 

Placówka przygotowała dla dzieci i młodzieży bogaty program różnorodnych atrakcji. Nie zabrakło dobrej zabawy, sportu, warsztatów i pysznych smakołyków. Chętni mogli wziąć udział w meczu piłki nożnej, zabawach z chustą Klanzy i innych konkurencjach sportowych. Miłośnicy sztuki mogli dać upust talentu w malowaniu na folii, czy posłuchać szkolnego zespołu muzycznego GAMMA. Dużym zainteresowaniem cieszyły się przejażdżki motocyklem oraz loteria fantowa. Aby nie zabrakło sił, przygotowane były przekąski z grilla a dzięki uprzejmości pań z Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej można było zasmakować także popcornu i nieśmiertelnej waty cukrowej. Imprezę zakończyła dyskoteka.

W pikniku uczestniczyli goście specjalni, w tym prezydent miasta Michał Litwiniuk, naczelnik Wydziału Edukacji, Kultury i Sportu Stanisław Romanowski, dyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Białej Podlaskiej Justyna Prokocka – Kasjaniuk oraz proboszcz parafii pw. Chrystusa Miłosiernego ks. Jacek Owsianka.

Wydarzenie było także okazją do wręczenia nagród laureatom konkursu międzyszkolnego pt. „Każde dziecko ma prawo do szczęścia”, nad którym patronat sprawował Prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk i był fundatorem nagród. Organizatorkami konkursu były panie Joanna Romanowska, Ewa Kociubińska oraz Wioleta Warecka. – Każde dziecko ma prawo do szczęścia, to jedna z myśli i zarazem tytuł konkursu plastycznego, którego organizatorem była nasza placówka. Konkurs odbył się w ramach obchodów roku Marii Grzegorzewskiej, która była prekursorką szkolnictwa specjalnego. W konkursie udział wzięli uczniowie z pięciu szkół podstawowych z naszego miasta. Łącznie wpłynęło 67 prac. Wybór prac przez komisję był bardzo trudny – tłumaczy Ewa Kociubińska, jedna z organizatorek konkursu. 

Oto wyniki konkursu: 

KATEGORIA KL. 1-3:
I miejsce: Zuzanna Przybylska – SP 3 – klasa 2c
II miejsce: Hanna Miszta – SP 3- klasa 2b
III miejsce: Aleksandra Żylik – SP 3 – klasa 2c
wyróżnienie: Kacper Jaroszewski – Katolicka SP – 2b

KATEGORIA KL. 4-6
I miejsce: Szymon Dubienko – SP Specjalna – klasa 5a
II miejsce: Alicja Borkowska – SP 4 – klasa 5b
III miejsce: Sebastian Maciejewicz – SP 3 – 6b
wyróżnienie: Mateusz Romaniuk – SP Specjalna – 5a

KATEGORIA KL. 7-8
I miejsce: Zuzanna Gromadzka – SP 2 – klasa 7
II miejsce: Wiktoria Rubach – SP Specjalna – klasa 7a
III miejsce: Daniel Kawka – SP 2 – klasa 7
wyróżnienie: Natalia Kaliszuk – SP 3 – 7b

Wszyscy laureaci oraz osoby wyróżnione otrzymały nagrody.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama