Reklama

Międzyrzec: Środki Polskiego Ładu na halę sportowo-widowiskową oraz ulicę Brzeską

Dobra wiadomość dla mieszkańców Międzyrzeca Podlaskiego. Miasto w ramach II edycji Programu Inwestycji Strategicznych Rządowego Funduszu Polski Ład pozyskało znaczne dofinansowanie, które pozwoli zrealizować dwa projekty: budowę hali sportowo-widowiskowej i przebudowę ulicy Brzeskiej na niemal dwukilometrowym odcinku.

Łączna kwota dofinansowania ze środków Polskiego Ładu to 11.626.981,88 zł.

1. Przebudowa ul. Brzeskiej w Międzyrzecu Podlaskim
Dofinansowanie 5.626.981,88 zł
Na odcinku od Stokrotki do granicy miasta (1,9 km) zostanie położona nowa nawierzchnia bitumiczna, inwestycja obejmie też częściową wymianę chodnika ze ścieżką rowerową, po lewej stronie do ul. Modrzewiowej, a po prawej do ul. Kaczyńskiego.

2. Budowa hali sportowo-widowiskowej w Międzyrzecu Podlaskim
Dofinansowanie 6.000.000 zł
W ramach projektu przy Zespole Placówek Oświatowych powstanie hala sportowo – widowiskowa, w której znajdą się pełnowymiarowe boiska do piłki siatkowej, ręcznej i koszykówki. Przewidziano miejsca dla 486 widzów, siłownię, pomieszczenie dla trenerów, salę fitness i do gry w tenisa stołowego. Budowa obejmie pełne zaplecze sanitarne oraz szatnie, a na zewnątrz powstanie także parking.

Zgodnie z projektami w tym roku zostaną ogłoszone przetargi na wykonanie inwestycji, podpisane będą także umowy z wykonawcami robót.

 

materiał/zdjęcie: UM Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama