Reklama

Szalone eksperymenty w Laboratorium Pana Korka zakończyły XXIII Bialskie Dni Książki Dziecięcej (galeria)

27 maja w amfiteatrze w Białej Podlaskiej odbył się wielki finał XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej. Tegoroczną edycję wydarzenia zamknął piknik naukowy ph. "Poeksperymentuj z Barwną", którego gośćmi specjalnymi byli szaleni naukowcy z Laboratorium Pana Korka. 

Naukowcy z odległego Sosnowca zaserwowali uczniom bialskich szkół niesamowity pokaz eksperymentów oraz ciekawych doświadczeń. Ekipę tworzą fizyk, konstruktor, chemik, biolog, pedagog, biotechnolodzy i inżynierowie, dla których nauka jest pasją. Oprócz pokazów, każdy młody uczestnik mógł dosłownie dotknąć nauki uczestnicząc w prezentowanych eksperymentach i przekonać się, że nauka nie musi być nudna. Dzieci próbowały m.in. wbijać gwoździe zamrożonym w azocie bananem oraz uczestniczyły w warsztatach kuchni molekularnej. Zaskoczeń, wiedzy, śmiechu i przede wszystkim dobrej zabawy były przy to co niemiara. Było to z pewnością fantastyczne zakończenie XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej. 

– W tym roku Biblioteka Barwna i Multicentrum napisały projekt pod hasłem Poeksperymentuj z książką, który został pozytywnie rozpatrzony przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Wydarzenie nastawione jest na edukację dzieci i młodzieży poprzez zabawę dlatego zaprosiliśmy znanych naukowców, którzy poprzez eksperymenty zaznajamiali młodzież z naukami ścisłymi – tłumaczy Paweł Borek, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. 

Trzeba przyznać, że  program w tym roku był bardzo bogaty i różnorodny. Zaczęło się od spotkania z Wojciechem Mikołuszko pt. „Eksperymentuj! Baw się i ucz! na którym młodzi odkrywali niezwykłości świata przyrody. Dużym zainteresowaniem cieszyło się spotkanie z Karolem Wójcickim – znanym popularyzatorem astronomii i autorem astronomicznego fanpage’u: „Z głową w gwiazdach”. O niezwykłym świecie fizyki i chemii opowiadała z kolei Magdalena Osial – chemik, naukowiec i pracownik Uniwersytetu Warszawskiego. Zwieńczeniem było spotkanie  z naukowcami z Laboratorium Pana Korka. Kolejna edycja wydarzenia już za rok. 

***

Organizatorami XXIII Bialskich Dni Książki Dziecięcej byli: Miejska Biblioteka Publiczna w Białej Podlaskiej, Barwna Multimedialna Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży oraz Multicentrum.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama