Reklama

Międzyleś: Rodzinna Majówka Integracyjna (film) (galeria)

29 maja w Środowiskowym Domu Samopomocy w Międzylesiu po dwóch latach przerwy ponownie odbyła się Integracyjna Majówka Rodzinna, której celem jest propagowanie integracji osób niepełnosprawnych ze środowiskiem lokalnym oraz wzmocnienie więzi rodzinnych poprzez wspólne, aktywne spędzanie wolnego czasu. Niebawem pełna relacja filmowa!

Podczas uroczystości miało miejsce wiele ciekawych występów artystycznych, dla dzieci przygotowano liczne gry i zabawy, a na wszystkich czekały przysmaki z grilla.

Wśród wykonawców tego dnia nie zabrakło wokalisty Janusza Pruniewicza i dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Tucznej. Uczestnicy Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu zaprezentowali bajkę „O królewnie zaklętej w żabkę”, na scenie wystąpiła również Anna Lembowicz. Zaśpiewały zespoły „Bokiczanka” i „Tęcza” oraz Klub Seniora w Tucznej. Swoimi umiejętnościami pochwalił się także Chór Międzyleś. 

Animatorzy poprowadzili zabawy na scenie i poza nią, dzięki czemu każdy znalazł dla siebie coś wyjątkowego. Bańki mydlane XXL, dmuchańce, tor przeszkód czy przejażdżka kucykiem to tylko część oferty, z jakiej mogli korzystać dowolnie uczestnicy majówki. Do wspólnej zabawy dołączył szczudlarz, kolorami kusił balonowy artysta, swoje stoisko przygotowali przedstawiciele strzelnicy w Wiskach, a chętni mogli wziąć również udział w kiermaszu i warsztatach artystycznych, m.in. w lepieniu z gliny. Szczęśliwcy zdobywali nagrody w loterii fantowej, a amatorzy urody i pielęgnacji ciała dobrali pasujące do nich kosmetyki na stoisku firmy Avon. Był to też dobry czas na wykonanie pamiątkowych zdjęć z postaciami z bajek.

W spotkaniu wzięli udział uczestnicy ŚDS Międzyleś, przedstawiciele władz gminnych z wójtem Zygmuntem Litwiniukiem na czele, reprezentanci władz i instytucji powiatowych oraz wojewódzkich, a także przyjaciele i sympatycy ośrodka. – Dyskutowaliśmy długo z panią kierownik Moniką Czublą, czy pandemię w tym roku uda się przekonać, by odeszła. Czy zabezpieczyć środki na tę imprezę. Podjęliśmy to ryzyko i bardzo słusznie – zauważył wójt Gminy Tuczna Zygmunt Litwiniuk. – Widać, z jaką chęcią ludzie tu dziś przybyli, ile jest radości! Warto podkreślić, że na scenie pojawili się uczestnicy ŚDS, którzy też dwa lata czekali na to, by móc się zaprezentować i dać ludziom radość, oni też czekali na oklaski. To bardzo ważne spotkanie, inauguracja imprez po dwuletniej przerwie. Kolejne imprezy plenerowe odbędą się w Tucznej i Choroszczynce, myślę, że włączą się też koła gospodyń wiejskich. W tym roku stawiamy na oderwanie się od pandemicznego nastroju.
Jak zaznaczył włodarz, radość płynąca ze zniesionych ograniczeń przyćmiona jest trwającą na Ukrainie wojną. – Mamy na dzisiejszej uroczystości kilka osób z Ukrainy. Im też chcemy dać trochę radości, uśmiechu i chwili oderwania.

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Rodzinna Majówka Integracyjna – rozmowa z wójtem Zygmuntem Litwiniukiem <<==>> LINK

Na imprezę zaprosiła wszystkich kierownik Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu Monika Czubla. – To już siódma majówka, a gdyby nie dwuletnia przerwa, to byłaby dziewiąta. Przygotowaliśmy szereg atrakcji, więc warto było tu być, wyjść z domu, przebywać między ludźmi i się integrować. Pogoda sprzyja, więc zostaje tylko się bawić – podsumowała Monika Czubla.

Relacja filmowa na profilu społecznościowym Radia Biper:
Rodzinna Majówka Integracyjna – rozmowa z kierownik ŚDS Moniką Czubla <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Tuczna
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Mariusz Maksymiuk / Krzysztof Lewczuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama