Reklama

„Biała w chmurze” – konferencja dla nauczycieli w bialskim magistracie (galeria)

27 maja w Urzędzie Miasta w Białej Podlaskiej odbyła się konferencja dla pracowników bialskiej oświaty na temat podnoszenia jakości pracy szkół dzięki zastosowaniu nowych technologii.

Uczestnicy konferencji usłyszeli aż osiem prelekcji. Dr Stanisław Romanowski – naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu UM opowiadał o podnoszeniu jakości edukacji przez dostęp do nowych technologii. Marcin Szwed – dyrektor ZSO nr 2 mówił o wykorzystaniu nowoczesnych technologii w szkole. Aleksandra Dopierała – dyrektor ZSO nr 4 wygłosiła wykład pt. „Rozwiązania,  które zostają z nami na dłużej”. Pani Małgorzata Bierczyńska-Osuch mówiła o „Sieci współpracy” a panie Beata Samojluk i Magdalena Nowosielska o współpracy z Microsoft. Na koniec pan Artur Rudnicki – konsultant Microsoft ds. Edukacji przedstawił dwa tematy: „Ścieżka zawodowa z technologiami Microsoft”  oraz „Co nam zostało z nauki zdalnej w nauce stacjonarnej”. 

„Biała w chmurze”, to projekt realizowany przez Urząd Miasta Biała Podlaska. W ramach niego została wykupiona licencja na aplikacje Office 365 dla 1070 nauczycieli i 12 tys. dzieci i uczniów z bialskich szkół. Licencja daje możliwość bezpłatnej instalacji aplikacji  pakietu Office w zawsze najnowszej wersji jednocześnie na 5 komputerach, 5 tabletach i 5 smartfonach. Licencja została zakupiona na rok. Wartość oprogramowania to ponad 136 tys. zł

Celem projektu „Biała w chmurze” jest standaryzacja technologii w szkołach, wprowadzenie jednolitego środowiska komunikacyjnego i informatycznego w którym wszyscy pracują na tych samych narzędziach;
promowanie korzystania z legalnego oprogramowania, budowanie kompetencji cyfrowych, uczniowie i nauczyciele mogą korzystać z pakietu Office na prywatnych urządzeniach, udostępnienie bezpiecznego środowiska odpowiadającego potrzebom edukacyjnym oraz stosowanie innowacyjnych metod pracy z uczniem, współpracy z rodzicami oraz wewnętrznej organizacji pracy szkoły.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama