Reklama

Terespol: Przedszkole Miejskie otrzymało nazwę „Nadbużańskie Skrzaty” (film) (galeria)

19 maja w Terespolu odbyła się uroczystość z okazji nadania dla placówki Przedszkola Miejskiego imienia "Nadbużańskie Skrzaty". 

– Była to wspólna inicjatywa, dyrekcji, nauczycieli i rodziców, zyskała poparcie półtora roku temu, ale z powodu pandemii uroczystość musiała być przesunięta na później i odbyła się właśnie dzisiaj – tłumaczy Zenon Iwanowski, dyrektor ZSP nr 1 w Terespolu.

Placówka choć działa już od kilku lat, to nazwę otrzymała dopiero teraz. Została ona wybrana w głosowaniu przez społeczność przedszkola zyskując 90% głosów. – Nadbużańskie, bo Terespol leży przecież nad Bugiem, a skrzaty, bo dobrze się kojarzą, są uczynne i pracowite, nazwa pasuje więc idealnie –  mówi burmistrz Terespola Jacek Danieluk

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z takiej inicjatywy dyrektora i całej społeczności przedszkola i Zespołu Szkół a my oczywiście, jako rada przychyliliśmy się do niej – podkreśla Jarosław Tarasiuk, przewodniczący Rady Miasta Terespol. 

Uroczystość uświetniła akademia przygotowana przez skrzatów i ich wychowawców oraz okolicznościowy tort przygotowany dla gości. 

Na koniec warto wspomnieć, że być może niedługo trzeba będzie szukać nazwy dla kolejnego przedszkola w Terespolu. Miasto czeka bowiem na wyniki konkursu o dofinansowanie budowy nowej placówki w ramach Programu Polski Ład. Przedszkole ze żłobkiem po uzyskaniu dofinasowania powstałoby w rejonie Konownicy obok stadionu miejskiego. 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama