Reklama

Liszna: Mieszkańcy wkrótce pojadą po nowej nawierzchni dróg (film) (galeria)

W Lisznej trwa budowa dwóch dróg, które poprawią komfort życia mieszkańców miejscowości. Przyglądamy się obecnemu etapowi realizacji zadania, o którym opowiada nam wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal.

Budowane dwa odcinki dróg dziś jeszcze pokrywa piach, ale wkrótce zostanie tu wykonana nawierzchnia asfaltowa, która pokryje 250 metrów na gminnym odcinku prowadzącym od drogi wojewódzkiej nr 816 w kierunku na Zańków i 150 metrów prostopadle leżącej drogi wewnętrznej, przy której zlokalizowane są zabudowania mieszkalne i gospodarcze.

Drogi wykonywane są w technologii betonu asfaltowego. Ich wartość to około pół miliona złotych, przy czym dofinansowanie zdobyliśmy prawie w stu procentach. Część jest dofinansowana z Funduszu Przeciwdziałania Covid-19, natomiast budowa drogi gminnej, prowadzącej do pól i gospodarstw, jest dofinansowana z Funduszu Ochrony Gruntów Rolnych, którym dysponuje Województwo Lubelskie – wyjaśnia wójt gminy Sławatycze Arkadiusz Misztal. – Budowane odcinki są newralgiczne, ponieważ w tym miejscu są zjazdy do gospodarstw rolnych. Dalsza część to pola i zabudowania kolonijne. W tym miejscu jest zwarta zabudowa, a w czasie opadów deszczu lub roztopów było tu do tej pory grząsko i nie można było przejechać do pól i gospodarstw

Obecnie trwa przygotowanie podbudowy z kamienia, natomiast finał realizacji zadania zaplanowany jest na koniec czerwca br.

 

materiał: Radio Biper Gmina Sławatycze
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama