Reklama

Rogoźnica: XII Wieczornica z okazji 102. rocznicy urodzin św. Jana Pawła II (film) (galeria)

18 maja w budynku Publicznej Szkoły Podstawowej im. J. Kusocińskiego w Rogoźnicy odbyła się "XII Wieczornica z okazji 102 rocznicy urodzin św. Jana Pawła II". Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Wójt Gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz.

Zgromadzeni w Rogoźnicy goście wysłuchali montażu słowno-muzycznego pod hasłem „Bo nie zastąpi Ciebie nikt” przygotowanego przez uczniów oraz absolwentów szkoły pod kierunkiem nauczycieli Justyny Kołodziejczuk i Małgorzaty Kuzaki, obejrzeli archiwalne nagrania przypominające najważniejsze momenty pontyfikatu świętego Jana Pawła II i wysłuchali utworów muzycznych w wykonaniu szkolnego chóru.

Krótka relacja z uroczystości na profilu społecznościowym:
Wieczornica w Rogoźnicy – „Abba Ojcze” <<==>> LINK

Jednym z punktów programu były wspomnienia zaproszonych gości pod hasłem „Takim Go pamiętamy”. Swoimi refleksjami ze spotkań z polskim papieżem podzielili się proboszcz Parafii Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim ks. dziekan Józef Brzozowski, wójt gminy Międzyrzec Podlaski Krzysztof Adamowicz, wieloletni Prezes TPN w Międzyrzecu Podlaskim Ryszard Turyk, Renata Nestoruk i Wiesław Chmiel.

Krzysztof Adamowicz i Ryszard Turyk wspominali spotkanie z Janem Pawłem II podczas jego pracy akademickiej lub wizyt papieskich na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie. Pielęgniarka Renata Nestoruk przypomniała Światowe Dni Młodzieży z 1991 r. w Częstochowie, natomiast Wiesław Chmiel wizytę pielgrzymkową w Siedlcach, na czas której został powołany do kościelnej służby porządkowej. Ks. Józef Brzozowski wrócił wspomnieniami do pielgrzymki rowerowej do Rzymu i spotkania z Ojcem Świętym.

Współczesny świat potrzebuje autorytetów, które uczą, jak godnie żyć i przywracają wiarę w prawdziwe wartości. Jednym z największych autorytetów naszych czasów jest święty Jan Paweł II. Papież, który odegrał istotną rolę w kształtowaniu charakterów kilku pokoleń, kruchy człowiek, odważnie występujący przeciwko wszelkim przejawom zła, nauczyciel miłości, przebaczenia, pojednania, przyjaciel młodzieży, wspaniały mówca, niestrudzony pielgrzym, który udowodnił, że każdy może odnaleźć drogę do Boga. PSP im. Janusza Kusocińskiego w Rogoźnicy chce i będzie zawsze pamiętała o tak niezwykłym wzorcu osobowym, dlatego dzisiaj w tym szczególnym dniu spotykamy się na XII wieczornicy środowiskowej pod hasłem „Bo nie zastąpi Ciebie nikt” upamiętniającej 102. rocznicę urodzin tego wybitnego Polaka. Nasze szkolne wieczornice już od wielu lat cieszą się dużą popularnością i sympatią środowiska lokalnego, ponadto zawsze stwarzają okazję do integracji społeczności szkolnej z lokalną oraz są znakiem rozpoznawczym naszej placówki. Zauważamy, z wielką radością, że z roku na rok poszerza się krąg przyjaciół naszej szkoły – mówiła dyrektor PSP w Rogoźnicy Dorota Herda.

Krótka relacja z uroczystości na profilu społecznościowym:
Wieczornica w Rogoźnicy – „Uczyń lepszym świat” <<==>> LINK

Przypomniano anegdoty związane z Janem Pawłem II, próbowano również smacznych „rogoźnickich” kremówek, które z powodzeniem mogą konkurować z tymi z Wadowic, które ukochał i wspominał wielki Polak. Nie zabrakło ukochanej „Barki” w wykonaniu Zespołu Sami Swoi z Tłuśćca, społeczności Szkoły w Rogoźnicy i zaproszonych gości wydarzenia.

Krótka relacja z uroczystości na profilu społecznościowych:
Wieczornica w Rogoźnicy – „Barka” <<==>> LINK

Ojcze Święty, ten nasz koncert to taki tort urodzinowy i mamy nadzieję, że, że tam z góry, z nieba, zdołasz zdmuchnąć wszystkie świeczki – mówiła w podsumowaniu jedna z uczennic. – Dziękuję za to wzruszające spotkanie z Janem Pawłem II z bardzo mądrym przesłaniem – dodał wójt Krzysztof Adamowicz.

 

materiał: Radio Biper Gmina Międzyrzec Podlaski / Gmina Międzyrzec Podlaski / Dorota Herda, PSP w Rogoźnicy
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk, Krzysztof Lewczuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama