Reklama

Gm. Leśna Podlaska: Trwa budowa drogi w miejscowościach Witulin i Witulin Kolonia (film)

W gminie Leśna Podlaska trwa realizacja inwestycji pn. „Budowa drogi gminnej w miejscowości Witulin – Witulin Kolonia”.  Wykonany ma być ponad 2,2 kilometrowy odcinek drogi o nawierzchni bitumicznej szerokości 5,50 m. 

Przypomnijmy, że umowa na realizację inwestycji została podpisana 16 marca 2022 roku. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego „Tre-DROM” Biała Podlaska.

– Jest to strategiczna duża droga łącząca Witulin i Witulin Kolonię, , którą przejeżdża autobus szkolny dowożący dzieci z Ossówki i Kolonii Witulin – podkreśla wójt gminy Leśna Podlaska Paweł Kazimierski.   

Zadnie jest współfinansowane z Rządowego Funduszu Polski Ład – Programu Inwestycji Strategicznych. Jego koszt całkowity, to ponad  3 mln zł, z czego dofinansowanie to ponad  2,9 mln zł (95%). 

Oprócz budowy samej drogi zakres prac obejmuje: budowę zjazdów z kostki betonowej na posesje oraz z kruszywa łamanego na pola i drogi gruntowe, przełożenie kolidującego kabla telekomunikacyjnego, zabezpieczenia istniejących kabli telekomunikacyjnych i energetycznych dwudzielnymi rurami osłonowymi w miejscach skrzyżowań z projektowaną drogą oraz roboty wykończeniowe.

Planowany termin zakończenia budowy to listopad 2022 r.

 

Źródło / zdjęcia: UG w Leśnej Podlaskiej
Film: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama