Reklama

Biała Podlaska: Sportowo na Skarpie. Golbox to sensacja! (film) (galeria)

Osiedle Na Skarpie w Białej Podlaskiej może od 14 maja pochwalić się rozbudowanym i pełnym atrakcji zapleczem sportowym. W tym dniu bowiem, prezydent Michał Litwiniuk, oraz radni: Marcin Izebski i Marek Dzyr (autorzy projektu) w asyście Magdaleny Mikołajczak koordynującą przebieg realizacji zadań w Budżecie Obywatelskim Miasta Biała Podlaska oraz Radosława Lasockiego z Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Biała Podlaska - przy ulicy Na Skarpie miało miejsce uroczyste oddanie do użytku kompleksu sportowo - wyczynowego.

W ramach Budżetu Obywatelskiego 2021 – przy ulicy Na Skarpie – na Osiedlu Na Skarpie, oddano do użytku urządzenia i obiekty które powstały w ramach projektu „Aktywna Biała” – streetball, workout park, golbox boisko dla najmłodszych. Prace nad budową obiektu trwały do końca marca 2022. Procedury odbiorowe przeprowadzono w miesiącu kwietniu. Projekt zrealizowany, rozliczony, gotowy.

Live z konferencji podczas otwarcia obiektów <<==>> profil Facebook Radio Biper <<==>> LINK

To zawsze miłe wydarzenie, gdy możemy zaprezentować mieszkańcom miasta, efekty inwestycyjnej aktywności miejskiego samorządu. Przykład który dziś prezentujemy jest wyjątkowy. O aktywności inwestycyjnej w widocznej dziś formie i w tym właśnie miejscu zdecydowali sami mieszkańcy w ramach Budżetu Obywatelskiego. Na medal spisały się wydziały bialskiego magistratu i osoby w tych jednostkach pracujące sprawnie i szybko przygotowały cały proces inwestycyjny dotyczący realizacji przedsięwzięcia. A zadanie nie było proste. Składało się z kilku elementów. W grudniu 2021 roku oddaliśmy do użytku siłownię plenerową. Dziś dołączamy streetball, workout park, golbox czyli boisko dla najmłodszych. – mówił podczas otwarcia prezydent Miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Całości kompleksu sportowego dopełniają deptaki, wiata rowerowa, ławki, kosze na śmieci, mini trybuna kibica. Okolice kompleksu zasiane zostały trawą.

Materiał warto uzupełnić, choć poświęcimy temu tematowi zupełnie oddzielny materiał, również informacją o tym, że w tym samym mniej więcej czasie powstawała okalająca osiedle i teren sportowy ulica Na Skarpie. Jest już prawie gotowa do oddania. Podczas realizacji zdjęć brakowało jedynie lamp ulicznych które montowane będą w najbliższym czasie.

Kompleks sportowy przy ul. Na Skarpie dostępny jest nie tylko mieszkańcom osiedla ale również całego miasta. Tym bardziej, że „pod skarpą” na Na Skarpie poprowadzona zostanie trasa rowerowa a już planowane jest połączenie głównej trasy z zapleczem sportowym poprzez budowę zjazdu i zejścia na skarpie.

Relacja filmowa z wydarzenia na kanale Biper TVYT już niebawem <<==>> LINK

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama