Reklama

Terespol: Rusza budowa kanalizacji sanitarnej i deszczowej na terenie miasta

12 maja burmistrz Terespola Jacek Danieluk podpisał protokół przekazania placów budowy na realizację zadania pn. „Kompleksowa gospodarka wodno-ściekowa w mieście Terespol”.

W ramach zadania powstanie  kanalizacja sanitarna w ulicach: Leszczynowa, Rolnicza, Asnyka, Konopnickiej, Prusa, Stacyjna, Wspólna, Wojska Polskiego, Błotków oraz Męczenników Unickich.

Dodatkowo planowana jest również wymiana pomp w przydomowych przepompowniach. Wykonawcą zadania jest firma Investmil Grzegorz Chilimoniuk. Koszt to kwota ponad 6,4 mln zł, z czego dofinansowanie wynosi 5,7 mln zł. Ukończenie budowy zaplanowane jest na koniec 2023 roku.

Tego samego dnia odbyło się także przekazanie placu budowy na budowę sieci kanalizacji deszczowej w Terespolu na odcinku ulicy Czerwonego Krzyża, od ulicy Sienkiewicza do Placówki Straży Granicznej, gdzie zostanie włączona do istniejącej infrastruktury.

Wykonawcą inwestycji jest również firma Investmil Grzegorz Chilimoniuk. Koszt inwestycji to ponad 881 tys. zł, z czego ponad 730 tys. zł to dofinansowanie z Rządowego Funduszu Inicjatyw Lokalnych. Inwestycja ma być ukończona do końca 2022 roku.

Źródło / zdjęcie: Facebook / Jacek Danieluk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama