Reklama

Międzyrzec: Finały wojewódzkie Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 30 maja 2022
, godz. 09:00
W dniach 30-31 maja o godz. 9:00 na stadionie miejskim MOSiR przy ul. Pszennej 3 w Międzyrzecu Podlaskim zostanie rozegrany największy turniej piłkarski dla dzieci w Europie pod hasłem "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku". Na wydarzenie zaprasza PZPN i MOSiR Międzyrzec Podlaski.

Po trzyletniej przerwie 1660 drużyn z 16 województw będzie walczyć o miejsce w ogólnopolskim finale największego w Europie turnieju piłkarskiego dla dzieci „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Rozgrywki będą się odbywały od 16 maja do 3 czerwca. 

Historia rozgrywek pokazuje, że wśród jego uczestników z dużym prawdopodobieństwem znajdują się także przyszli reprezentanci Polski! W przeszłości o puchar walczyli m.in. Arkadiusz Milik, Piotr Zieliński, Ewa Pajor czy Paulina Dudek” – czytamy na stronie organizatora. 

Finał województwa lubelskiego odbędzie się w Międzyrzecu Podlaskim w dniach 30-31 maja, kiedy to na miejskim stadionie będą rywalizowały drużyny dziewczęce i chłopięce.

Zwycięzców XXII edycji Turnieju poznamy już 14 czerwca na stadionie PGE Narodowym.

W Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” do tej pory wzięło udział ponad 2,5 miliona dziewcząt i chłopców z całego kraju. Organizatorem rozgrywek jest Polski Związek Piłki Nożnej, sponsorem głównym firma Tymbark, a brązowym sponsorem firma Electrolux. Wydarzenie odbywa się pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy. W Komitecie Honorowym wydarzenia znalazły się Ministerstwo Edukacji i Nauki, Ministerstwo Sportu i Turystyki oraz Ministerstwo Zdrowia.

 

materiał: PZPN, laczynaspilka.pl / MOSiR Międzyrzec Podlaski
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama