Reklama

Biała Podlaska: Dziewiczy teren i ruszyła budowa. Ścieżka na przyszłe kąpielisko na Białce! (galeria)

Ścieżka rowerowa na Stawy. Docelowo na miejskie kąpieliska na Klukówce w rejonie ulicy Powstańców. Zanim jednak powstanie zalew z prawdziwego zdarzenia Miasto Biała Podlaska tworzy w tych rejonach infrastrukturę. Wszystko co widzimy powstaje w ramach projektu „Wykorzystanie walorów przyrodniczych doliny Krzny do celów edukacyjnych i turystycznych”.

To historyczna sprawa. Projekt inwestycyjny który diametralnie zmieni postrzeganie północno-wschodnich dzielnic miasta. Aktywizacja około 100 hektarów powierzchni miasta.

Jadąc bialską obwodnicą, uwagę kierowców na pewno zwraca fakt prowadzonych prac po stronie łąk nad Klukówką. Kilka jednostek sprzętu ciężkiego, wały gruntu, piachu, krawężniki i kamień polny. Do tego materiały budowlane takie jak przepusty, rury, kable i studzienki.

Trwa realizacja budowy ścieżki pieszo-rowerowej za Drogą Krajową nr 2 (obwodnicą) na Stawy na Klukówce. Jej długość to około pół kilometra. Około 20 miejsc postojowych. Nowa kładka nad Klukówką. Oświetlenie terenu. Tablice informacyjne. Elementy edukacyjne i krajoznawcze. Termin realizacji i oddania tego odcinka cyklistom i pieszym określony został do końca listopada 2022 r..

Prace rozpoczęto w rejonie zjazdu z drogi technicznej przy obwodnicy. Dojedziemy tutaj ze skrzyżowania obwodnicy i ulicy Północnej lub ulicą Korczaka.

Powstały już pierwsze miejsca postojowe przeznaczone na samochody. Są o tyle innowacyjne, że choć obramowane pospolitymi krawężnikami to sama ich nawierzchnia wykonywana jest z kamienia polnego. Robi wrażenie. Środkiem poprowadzony zostanie pas dojazdowy. Sama ścieżka rowerowa prościutko poprowadzi nas na Klukówkę a tutaj, poprzez nową kładkę nad rzeką przejedziemy czy też przejdziemy na teren stawów, zbiorników wodnych na Klukówce już po stronie Białki. Od wschodniej strony dotrzemy na ścieżki rowerowe w przyszłości poprzez ulice: Powstańców, Chłopickiego lub Lelewela. W przyszłości też Miasto Biała Podlaska planuje właśnie w tym rejonie budowę miejskiego zalewu wraz z kąpieliskiem.

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
mapa: Geoportal Biała Podlaska
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama