Reklama

Wypadek: Potrącenie rowerzystki w Międzyrzecu Podlaskim: Cyklistka poruszała się ścieżką rowerową

Wczoraj na ulicy Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim doszło do wypadku drogowego z udziałem niechronionego uczestnika ruchu. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 40-latka skręcając w lewo, potrąciła jadącą ścieżką rowerową cyklistkę. Kierująca rowerem z obrażeniami ciała trafiła do szpitala. Policjanci ustalają okoliczności wypadku. Apelujemy o rozwagę na drodze!

Do zdarzenia doszło wczoraj rano na ulicy Sienkiewicza w Międzyrzecu Podlaskim. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca oplem 40-letnia mieszkanka miasta, zderzyła się z cyklistką podróżującą ścieżką rowerową. W chwili zdarzenia 40-latka wykonywała manewr skrętu w lewo w drogę podporządkowaną. W wyniku zderzenia podróżująca jednośladem 64-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego doznała obrażeń ciała i trafiła do szpitala. Uczestniczki zdarzenia były trzeźwe. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

Ustalamy wszystkie okoliczności oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

Przypominamy, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Są 3 komentarze do tego artykułu.

  1. redaktor przed napisaniem artykułu powinien raczej zobaczyć dokładnie miejsce a nie pisać bzdury. rowerzystka mogła jechać ścieżka rowerową ale ona kończy się znakiem końca C-13a i rowerzystka powinna zejść z roweru przechodząc przez pasy a nie na nie wtargnąć powodując zagrożenie co nie zwalnia z zachowania uwagi przez jadąca samochodem

    1. Leszek Niedaleki

      Czytelniczka przed napisaniem komentarza powinna raczej zapoznać się ze stopką pod materiałem a nie pisać bzdury. W stopce widnieje źródło z którego zaczerpnięto materiał. Również tekst i zdjęcia są autorstwa nie naszego. Czytanie nie pełne i bez zrozumienia nie zwalnia z zachowania minimalnej kultury osobistej. pozdrawiam. Mariusz Maksymiuk / Radio Biper

      1. Zgadzam się z Panem Leszkiem. Czytanie z zrozumieniem się kłania i ortografia bo widać gołym okiem że z Polskiego miało się oceny typu pała albo dwója max.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama