Reklama

„Czysta Ziemia 2022” w Gminie Międzyrzec Podlaski – podsumowanie

W dniach 22-24 kwietnia na terenie gminy Międzyrzec Podlaski trwała Akcja Czysta Ziemia 2022, którą samorząd przeprowadził wspólnie z Zakładem Mięsnym "Karol" w Strzakłach oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury w Międzyrzecu Podlaskim z siedzibą w Wysokim. Do akcji włączyli się licznie mieszkańcy poszczególnych sołectw, którzy czynem społecznym zebrali z poboczy dróg i terenów przyleśnych niemal 8 ton śmieci.

Wspólne sprzątanie rozpoczęło się w Puchaczach, gdzie ustanowiono pierwszy „Punkt czystości”.

Więcej o akcji Czysta Ziemia 2022:
Puchacze-Sitno: Akcja „Czysta ziemia” w Gminie Międzyrzec Podlaski <<==>> LINK

Nowe tabliczki „Punkt czystości”, wzorem roku ubiegłego, stanęły tym razem w miejscowościach: Puchacze, Pościsze, Sawki, Sitno oraz Zawadki. Fundatorem tabliczek był Zakład Mięsny „Karol” w Strzakłach, którego przedstawiciele wzięli również udział w zbiórce śmieci.

Akcja zakończyła się zebraniem 7600 kg odpadów, w tym wielu opon. Zostały one zagospodarowane przez Międzygminne Przedsiębiorstwo Komunalne.

Mieszkańcy, którzy wzięli udział w Rodzinnym Sprzątaniu w ramach akcji „Czysta Ziemia 2022” otrzymali w podziękowaniu dwuletnie sadzonki sosny, które zapewniło Nadleśnictwo Międzyrzec. 

Wydarzenie objęli patronatem Wojewoda Lubelski Lech Sprawka, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Lublinie oraz Nadleśnictwo Międzyrzec Lasy Państwowe.

 

materiał: Gmina Międzyrzec Podlaski
zdjęcie: Radio Biper
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama