Reklama

29. Rodzinna Olimpiada Przedszkolaka (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 2 czerwca 2022
, godz. 15:30
Już 2 czerwca br. w godz. 15.30-17.30 na stadionie lekkoatletycznym Filii AWF Biała Podlaska odbędzie się kolejna edycja święta najmłodszych sportowców. Tegoroczna edycja objęta została patronatem honorowym Prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka i Dziekana WWFiZ dr hab. prof. AWF Huberta Makaruka oraz znalazła się w programie obchodów Dni miasta Biała Podlaska. Organizatorami wydarzenia jest uczelnia (studenci: kierunku wychowanie fizyczne, trener personalny oraz turystyka i rekreacja, Studenckie Koła Naukowe: Turystyki i Rekreacji, „Dietetyk” i Koło kosmetologiczne Anti-Aging) i bialskie przedszkola nr 13,15,10,17. Koordynatorem wydarzenia jest dr Krzysztof Piech.

Rodzinna Olimpiada Przedszkolaka odbywa się w Filii AWF w Białej Podlaskiej od 1993 roku. Aktualnie bierze w niej udział około 2 tysięcy uczestników: dzieci, rodziców i dziadków. Program olimpiady ewaluował od formy z uwzględnieniem rywalizacji (w roku 1993) do rodzinnego festiwalu bez rywalizacji między rodzinami i dziećmi. Opracowany model obejmuje współpracę środowiska wychowania fizycznego z nauczycielami wychowania przedszkolnego oraz z rodzicami (wychowawczynie poszczególnych grup na zebraniach z rodzicami przekazują wszystkie informacje dotyczące udziału w imprezie).

W modelu uwzględniono także studentów bialskiej Filii AWF jako przyszłych promotorów aktywności ruchowej, którzy opracowują około 200 konkurencji, które konsultowane są z gronem pedagogicznym w poszczególnych przedszkolach i są tak opracowane, aby mogły stanowić przykład zabaw, które można wykorzystać w codziennej zabawie z dzieckiem. Wykorzystane w imprezie przybory są nieskomplikowane i stanowią podpowiedź dla rodziców, jak można je zastosować, aby zaangażować rodzinę do zabawy.

Przed przystąpieniem do poszczególnych zadań rodziny otrzymują karty uczestnictwa, na których sędziowie potwierdzają udział w konkurencjach. Każde dziecko otrzymuje również nagrodę.

Celem przedsięwzięcia jest promocja aktywnego spędzania wolnego czasu w rodzinie, popularyzacja zabaw i gier, zacieśnianie więzi rodzinnych, wdrażanie dzieci do całożyciowej aktywności ruchowej. Otwarcie Rodzinnej Olimpiady Przedszkolaka odbywa się zgodnie z ceremoniałem olimpijskim (defiladę uczestników prowadzą sportowcy bialskiej Filii AWF, jest wciągnięta na maszt Flaga Olimpiady Przedszkolaka, każde przedszkole posiada baner promocyjny). Ciekawą formą zajęć odbywających się podczas Olimpiady Przedszkolaka jest wspólna rozgrzewka przy muzyce przedszkolaków ze studentami.

Tegoroczna edycja objęta została patronatem honorowym Prezydenta miasta Biała Podlaska Michała Litwiniuka i Dziekana WWFiZ dr hab. prof. AWF Huberta Makaruka oraz znalazła się w programie obchodów Dni miasta Biała Podlaska.

Organizatorami wydarzenia jest uczelnia (studenci: kierunku wychowanie fizyczne, trener personalny oraz turystyka i rekreacja, Studenckie Koła Naukowe: Turystyki i Rekreacji, „Dietetyk” i Koło kosmetologiczne Anti-Aging) i bialskie przedszkola nr 13,15,10,17. Koordynatorem wydarzenia jest dr Krzysztof Piech.

materiał: AWF w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Anna Bodasińska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama