Reklama

Spotkanie autorskie Maciej Szupiluka wokół książki pt.” Byłem na waszym miejscu” (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 14 czerwca 2022
, godz. 19:00
 do godz. 20:30
14 czerwca o godz. 19:00 w siedzibie firmy Etmus w Białej Podlaskiej ( ul. Sidorska 117c) odbędzie się spotkanie autorskie z Maciejem Szupilukiem.

Maciej Szupiluk, ur. 1981 r.

Poeta-niepoeta
Ma na koncie 4 tomiki: „ O Jezuniu…”(2013 ), „Pomniejszenie” ( 2017) , „Bug & Bóg” (2019) i „Byłem na waszym miejscu”( lipiec 2021). To zbiory wierszy, jednak autor podąża w nich bardziej w kierunku wydźwięku społecznego twórczości, niż wielkich poetyckich uniesień. W treściach pojawia się wrażliwość na krzywdę wykluczonych, ale też życzliwie żartobliwa relacja z Bogiem, zawarta w miniaturowych utworach „Pomniejszenia”. W trzecim tomiku autor nawiązuje do relacji pomiędzy człowiekiem, naturą, której uosobieniem jest rzeka Bug, a Bogiem. Tomik „ Byłem na waszym miejscu” to jego najnowsza książka, która powstawała osiem lat. Jest to „miejska” książka.
Publikował wiersze w antologii pt. „Prezentacje..34 lata później”(2018),w miesięczniku Pryzmat, w Podlaskim Kwartalniku Kulturalnym i Gościńcu Bialskim, w zinie literackim „Papier w dole”.

Hardcore’ owiec
Prostota przekazu, ale głębia tematyki, zawarte w wierszach, znajdują kontynuację w działalności w zespole Hardcore’owym Back to Reality, w którym Maciej jest autorem tekstów i wokalistą. Zespół wydał płyty: „Nic o nas bez nas”( 2007), „ To nie jest kraj dla słabych ludzi” (2009) i „Starcie z niedźwiedziem”(2018). Zespół 2018 r. zawiesił działalność.

Działacz kulturowy
Z wykształcenia kulturoznawca, bibliotekarz, 6 lat pracował w Multimedialnej Bibliotece dla Dzieci i Młodzieży, gdzie, oprócz edukacji czytelniczo- medialnej, zajmował się swoimi konikami: filmem i muzyką. Prowadził Awanturniczy Klub Filmowy, Dyskusyjny Klub Książki dla młodzieży „Księgołap”. Obecnie jest moderatorem Dyskusyjnego Klubu Książki Dla Dorosłych i pracuje w wypożyczalni głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej. Od stycznia 2020 r. pisze artykuły do Podlaskiego Kwartalnika Kulturalnego. Współtwórca filmu dokumentalnego pt. „Wagner 2018”, o Ireneuszu Wagnerze, legendzie bialskiego środowiska kulturalnego. Współtworzył też film dokumentalny o malarzu Marku Jędrychu pt. „Taki właśnie jest mój raj”. Scenarzysta i reżyser wizualizacji wierszy poety Henryka J. Kozaka i Grzegorza Szupiluka.
Od czerwca 2018 r. prezes Bialskiego Klubu Literackiego „Maksyma”. Współorganizator Podlaskich Spotkań Literackich.

Spotkanie
Spotkania z poezją Macieja Szupiluka zawsze łączą wszystkie dziedziny jego działalności. Są dialogiem z publicznością, wymianą poglądów o świecie, o miejscu zwykłego człowieka w codzienności. Ale też jego udziale w sztuce, której może być częścią, niezależnie od pozycji społecznej

 

 

materiał: Etmus Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama