Reklama

Kryminałki: Odebrała telefon od rzekomej wnuczki, straciła swoje oszczędności

Przestępcy działający metodą "na wnuczka” wciąż oszukują. Wczoraj w ten właśnie sposób pieniądze straciła 89-letnia mieszkanka Białej Podlaskiej. Kobieta uwierzyła, że rozmawia z wnuczką, a pieniądze o które prosi, pozwolą uniknąć więzienia członkowi rodziny. 89-latka przekazała niemal 18 tysięcy złotych nieznajomemu, który przyszedł po odbiór gotówki. Teraz oszustów szukają bialscy policjanci. Apelujemy też do bliskich osób starszych - porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony oszustów.

Wczoraj około godziny 19.30 dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie o oszustwie na szkodę 89-letniej mieszkanki Białej Podlaskiej. W trakcie rozmowy z pokrzywdzoną funkcjonariusze ustalili, że tego dnia około godziny 14.00 na jej numer stacjonarny zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę. Rozmówczyni twierdziła, że jej ojciec, a syn pokrzywdzonej spowodował wypadek drogowy. Mężczyzna potrącić miał pieszego i potrzebne są pieniądze, by uniknął więzienia. Zapytała również czy starsza pani ma gotówkę w banku.

Niestety seniorka będąc przekonana, że rozmawia z członkiem rodziny, poinformowała, że oszczędności posiada w domu. Przekazała też pieniądze nieznajomemu, który po około godzinie zapukał do jej drzwi. W ten sposób kobieta straciła niemal 18 tysięcy złotych. Dopiero wieczorem opowiedział córce o całym zdarzeniu. Dopiero wówczas informacja przekazana została stróżom prawa.

Teraz oszustów szukają bialscy policjanci. Przy tej okazji apelujemy o rozwagę podczas kontaktów z nieznajomymi. Zanim podejmiemy jakiekolwiek kroki upewnijmy się, że dana osoba jest rzeczywiście tym za kogo się podaje. Oszuści wykorzystują ludzką ufność, otwartość i szczere intencje. Nasza czujność i ograniczone zaufanie może uchronić Nas przed nieuczciwymi ludźmi, którzy próbują wyłudzić pieniądze.

Apelujemy również do bliskich osób starszych- porozmawiajcie ze swoimi rodzicami bądź dziadkami o czyhających zagrożeniach ze strony takich osób. Wpłyńcie Państwo na osoby starsze, by kontaktowały się z Wami i pytały o radę. To najczęściej wystarczy by nie paść ofiarą oszusta.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama