Reklama

Konstantynów: W dawnym przedszkolu powstaje siedziba Klubu Seniora (film) (galeria)

W Konstantynowie trwa remont budynku dawnego przedszkola pod siedzibę Gminnego Klubu Seniora. Inwestycja jest już w zaawansowanym etapie realizacji, otwarcie placówki zaplanowane jest na drugą połowę czerwca bieżącego roku. 

– Obiekt był niezagospodarowany, szukaliśmy formy jego zaadaptowania na inne cele, pojawił się ten pomysł, ponieważ nie mamy miejsca gdzie seniorzy mogli spędzić miło czas, dlatego zdecydowaliśmy się złożyć wniosek do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego o środki na utworzenie klubu seniora – tłumaczy Romuald Murawski, wójt gminy Konstantynów.

Wniosek gminy został pozytywnie rozpatrzony, a do gminnej kasy na ten cel wpłynęło ponad 2 mln zł. Dotacja pokryje remont budynku, ale także wyposażenie klubu oraz program rocznych zajęć dla 30 seniorów (20 kobiet, 10 mężczyzn). W klubie prowadzone będą m.in. zajęcia edukacyjne, sportowe, muzyczne, ale także wycieczki turystyczne oraz do miejsc kultury, jak teatr czy kino. – Myślę, że ten czas nasi seniorzy będą mieli dobrze zakonspirowany, ci którzy się do klubu zadeklarowali na pewno nie będą tej decyzji żałowali – podkreśla wójt.

Do chwili oddania siedziby Klubu Seniora, zajęcia dla seniorów odbywają się w Gminnym Centrum Kultury w Konstantynowie. 

Film / zdjęcia: Biper TV

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama