Reklama

Jacek Dryglewski gościem „Spotkań z fotografem” w BCK (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 22 maja 2022
, godz. 15:00
Fotoklub Podlaski oraz Bialskie Centrum Kultury w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na kolejne wydarzenie z cyklu "Spotkanie z fotografem". Gościem będzie Jacek Dryglewski - członek Fotoklubu Podlaskiego specjalizujący się w fotografii dokumentalnej oraz krajobrazowej. Spotkanie odbędzie się 22 maja (niedziela) o godz. 15:00 w BCK (ul. Warszawska 11, I piętro, sala 108).

Jacek Dryglewski mieszka w Białej Podlaskiej. Od ośmiu lat jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego. Od początku wykazywał się nieprzeciętną intuicją fotograficzną oraz wyczuciem kadru. Zajmuje się głównie fotografią dokumentalną oraz krajobrazową. Zainteresowany jest człowiekiem i jego miejscem w przestrzeni. Utrwala wizerunki ludzi mieszkających na polskich wsiach. Do każdego modela podchodzi z sercem. Jest zainteresowany historią każdego z nich. Zanim wykona zdjęcie, poświęca czas na wysłuchanie opowieści, rozmowę. Wzbudza zaufanie – jego kadry są kroniką ludzkich losów. Fotografuje też motywy sakralne oraz podlaską przestrzeń krajobrazową.

Jest laureatem konkursów fotograficznych. Uczestniczy w plenerach, warsztatach oraz wystawach Fotoklubu Podlaskiego. Współpracuje z kwartalnikiem „Kraina Bugu”.

Jacek Dryglewski jest fotografem, który w sposób zajmujący „opisuje” codzienność. Udowadnia, że piękno jest tuż za rogiem, wystarczy je dostrzec. Aparat w jego ręku to narzędzie do kreowania rzeczywistości. Te fotografie przybierają chwilami impresyjną formę – wywołują jakiś rodzaj napięcia między pragnieniem a rzeczywistością. Zamieniają zwykłe chwile w niezwykłe wspomnienia.

Źródło / plakat: Bialskie Centrum Kultury 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama