Reklama

Biała Podlaska: Akcja honorowego oddawania krwi w Akademii Bialskiej

11 maja Studenckie Koło Naukowe „eRka”, działające przy Zakładzie Ratownictwa Medycznego w Akademii Bialskiej Nauk Stosowanych im. Jana Pawła II zorganizowało kolejną edycję akcji honorowego oddawania krwi. Zbiórka odbywa się cyklicznie od 16 lat.

Chętni, zarówno studenci, pracownicy uczelni oraz mieszkańcy mogli oddać krew w godzinach od 9:00 do 13:00 w specjalnym autobusie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Lublinie, który był zaparkowany przed rektoratem uczelni. Aby móc oddać krew trzeba było spełnić stałe warunki, a więc m.in. mieć ukończone 18 lat, dobry stan zdrowia, wagę co najmniej 50 kg oraz nie mieć chorób przewlekłych i przebytych w ostatnim czasie operacji i zabiegów. Po przejściu kwalifikacji krew oddało 25 osób.

– To już kolejna nasza akcja. Staramy się cyklicznie taką akcję organizować, aby studenci mieli możliwość udzielania pomocy osobom, które jej potrzebują. Oddając krew dzielimy się sobą i przez to możemy uratować życie, bądź zdrowie innych osób. Zasoby krwi są zawsze potrzebne, a zwłaszcza w sezonie letnim, gdzie jest więcej różnych wypadków – tłumaczy Martyna Krukowska – kierownik Zakładu Ratownictwa Medycznego i opiekun Studenckiego Koła Naukowego „eRka”.

W tym roku, każdy kto zdecydował się oddać krew oprócz należnego ekwiwalentu energetycznego w postaci czekolad, otrzymał również kupon na obiad ufundowany przez Restaurację Rozmaryn.

Zdjęcia: J. Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama