Reklama

„Gala Kiepurowska” na deskach bialskiego amfiteatru (zaproszenie)

Termin wydarzenia: 28 maja 2022
, godz. 18:00
Prezydent miasta Michał Litwiniuk,  Bialskie Centrum Kultury oraz ORFEO - Fundacja im. Bogusława Kaczyńskiego zapraszają na wydarzenie artystyczne pt. Gala Kiepurowska - arie i duety miłosne. Wydarzenie odbędzie się 28 maja 2022 r. o godzinie 18:00 w amfiteatrze w założeniu parkowo-zamkowym Radziwiłłów. Będzie to uwertura do 4. Festiwalu im. Bogusława Kaczyńskiego.

Na scenie wystąpią: Ewelina Szybilska solistka z Opery Śląskiej, Wioleta Sędzik, Łukasz Gaj, Tadeusz Pszonka, Karol Skwara. Galę uświetni występ solistów z  Lwowskiej Opery Narodowej –  Darii Lytovczenko, Olega Lanovyi oraz Ilony Kravczenko. Towarzyszyć im będą muzycy z Zespołu Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia.

Usłyszymy urozmaicona repertuar, od oper Mozarta, Verdiego, Jotejki (z opery „Zygmunt August”) i Moniuszki (z opery „Straszny Dwór”), poprzez operetki Kalmana i Lehara, aż̇ po piosenki z polskich i zagranicznych filmów muzycznych oraz pieśni neapolitańskie. W narracji przewijać się będą ciekawostki dotyczące wykonywanych utworów oraz informacje na temat  Jana Kiepury.

Bezpłatne wejściówki na wydarzenie będzie można odebrać od 17 maja 2022 r. w Bialskim Centrum Kultury przy ulicy Warszawskiej 11 w godzinach 16:00 – 18:00.

Źródło / plakat: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama