Reklama

Zalutyń: Warsztaty dziecięcego muralu w Zalutyniu (film) (galeria)

Podczas gdy na jednej ze ścian Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Zalutyniu powstaje wyjątkowy mural, na innej tworzy się graffiti, które jest częścią warsztatów prowadzonych przez znanego oleśnickiego artystę Marcina Mrowickiego.

W SOSW w Zalutyniu w ramach projektu „Eko-Mural w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym” sfinansowanym przez Fundację Orlen i program „ Moje miejsce na Ziemi” powstał mural autorstwa oleśnickiego artysty Marcina Mrowickiego. Podczas prac nad muralem równocześnie odbywały się warsztaty, w których wzięli udział uczniowie ośrodka. Dzieci nie tylko kibicowały muraliście podczas jego angażującej pracy, ale także same miały okazję stworzyć swoje dzieło na ścianie budynku, oczywiście z pomocą zaangażowanego w projekt muralisty.

Mural, który wyszedł spod rąk dzieci, znajduje się obok ogródka, który został wspólnie wraz z wychowawcami urządzony ubiegłej jesieni. Dzieci zasadziły cebulki kwiatów takich jak krokusy, hiacynty, żonkile, tulipany i czosnki, które wraz z przyjściem wiosny zakwitły i dopełniają projekty wykonane na ścianach SOSW.

Najpierw ścianę malujemy na kolory nawiązujące do muralu docelowego, a przy użyciu szablonów i różnych kolorów tworzymy wraz z dziećmi malunek – wyjaśniał podczas pracy Marcin Mrowicki. Dzieci wykonały obraz zgodnie z własną wyobraźnią. – Inwencja będzie należała do młodzieży, ja będę sprawował artystyczny dozór. 

Artysta do Zalutynia przyjechał z podwrocławskiej Oleśnicy. – Odezwała się do mnie pani Katarzyna Chreścionko. Stworzyłem projekt, który nawiązuje do odbywających się w ośrodku zajęć z hipoterapii. Konie były więc głównym motywem muralu, ale są też na nim różne motywy związane z lokalną przyrodą, w lekkiej abstrakcyjnej stylistyce – zdradza szczegóły powstającego muralu.

Więcej o powstającym muralu na SOSW w Zalutyniu:
Znany artysta tworzy mural na ścianie SOSW w Zalutyniu <<==>> LINK

Marcin Mrowicki kieruje w Oleśnicy szkółką plastyczną, pracuje również w Gminnym Ośrodku Kultury, gdzie prowadzi zajęcia dla dzieci i młodzieży. W świecie artystycznym znany jest z akcji „Kolorowe przystanki”, w której wraz z lokalną młodzieżą ozdabiał i ożywiał wszystkie przystanki na terenie gminy.  

materiał/tekst: Radio Biper Gmina Piszczac / Katarzyna Chreścionko, SOSW Zalutyń
zdjęcie: Biper TV/ Olga Kiepas, SOSW Zalutyń
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama