Reklama

Reklama

Cicibór Duży: Powstaje zaplecze budowy autostrady A2 – węzła Biała Podlaska

Kierowców podróżujących na trasie Biała Podlaska - Cicibór Duży (droga wojewódzka nr 811) ciekawi to co widzą po prawej stronie drogi jadąc w kierunku miasta. Mijając Cicibór Duży, na łuku drogi, na działce po prawej stronie trasy rozpoczęły się prace związane z przygotowaniem zaplecza budowy autostrady A2 na odcinku Swory - węzeł Biała Podlaska (Cicibór Duży). To właśnie budowa węzła wraz z drogami technicznymi oraz rondami i nowym przebiegiem DW811 zaopatrywana będzie m.in. w masę asfaltową i podbudowę z tego miejsca. Wykonawcą prac jest Polaqua.

Posłuchaj ważnego spotu:

 

To początek
Prace budowlane, zgodnie z zapowiedziami przedstawicieli Wykonawcy, rozpocząć mają się w drugim kwartale 2022 rok. To już teraz. Urząd Wojewódzki w Lublinie zatwierdza projekt budowy ww. odcinka autostrady. Na tym etapie, już w październiku zeszłego roku, informowaliśmy i uczulaliśmy właścicieli nieruchomości do aktualizacji danych kontaktowych i uregulowania stanu prawnego ksiąg wieczystych działek nieruchomości które objęte zostaną pod budowę trasy wraz z zapleczem. Pięć rodzin z terenu Gminy Biała Podlaska, na omawianym odcinku budowy autostrady, wg. obecnego planu budowy, będzie musiało na stałe opuścić swoje miejsce zamieszkania a ich domy i budynki zostaną zrównane z ziemią. Przekazującym nieruchomości przewidziano dodatkowe bonusy i gratyfikacje.

 

ZRID (Zezwolenie na Realizację Inwestcji Drogowych) wykonawca Węzła Cicibór – Polaqua – otrzymać powinien przed wakacjami. W Białej Podlaskiej, przy ulicy Francuskiej Polaqua wynajeła lokale pod Biuro Budowy odcinka autostrady A2 Swory – węzeł Biała Podlaska (Cicibór Duży). Znacznie większe zaplecza budowy powstaną jeszcze w tym półroczu w okolicach Sitnika. To tam zaplanowano dwa MOPy (Miejsca Obsługi Podróżnych) dodatkowo z dwoma stacjami paliw.

Koniec prac nad „bialskim zachodnim” odcinkiem A2 określa się na drugą połowę 2024 roku.

Więcej na temat budowy odcinka A2 Swory – Cicibór Duży w materiale:
Swory – Cicibór Duży (węzeł Biała Podlaska). Polaqua przedstawiła obecny stan prac przy budowie A2 (film) <<==>> LINK

Film Biper TV

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia: arch.radiobiper.info / Leszek Niedaleki / Biper TV
mapy: materiały projektowe / Geoportal Powiat Bialski

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Każda droga generuje rozwój , tak jest od setek lat. Tam gdzie przebiegały szlaki , bogaciły się społeczeństwa zorganizowane wokół tych szlaków handlowych. Nie nastąpi to od zaraz. Ale jak jest droga to wcześniej czy później pojawią się inwestorzy, zwłaszcza że blisko Białej są Małaszewicze dalej na zachód będzie węzeł z Via Carpathia – musimy to wykorzystać. Będzie praca (to najważniejsze) i nikt nie będzie mówił że jesteśmy Polską „B”. Ja już pewnie nie dożyję ale nasze dzieci cieszyć się będą z rozwoju naszego regionu. Chyba, że ten durnowaty Putin coś nawywija. Ale jak uczy historia Putin przeminie jak przeminął Stalin i Hitler. Słowami Papieża : „Niech zstąpi Duch Twój na tą ziemię i odnowi jej oblicze” Amen.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama