Reklama

Łomazy: Ścieżki turystyczne i integracja z Green Velo

Gmina Łomazy wspólnie z sześcioma innymi gminami realizowała projekt „Zwiększenie dostępności do atrakcji turystycznych przygranicznych gmin poprzez rozwój ścieżek turystycznych i integrację z ponadregionalnym szlakiem turystycznym Green Velo” w ramach Działania 7.3 Turystyka Przyrodnicza Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020.

Wartość całkowita projektu to 852 029,16 zł. Kwota dofinansowania stanowi 85% kosztów kwalifikowanych i wyniosła: 590 072,18 zł.

Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępności do miejsc atrakcyjnych turystycznie pod względem przyrodniczym wraz z tworzeniem infrastruktury służącej rozwojowi aktywnych form turystyki.

Zadanie realizowane było w partnerstwie z sześcioma gminami Powiatu Bialskiego: Kodeń, Konstantynów, Rokitno, Sławatycze, Tuczna oraz Zalesie i przewidywało wytyczenie i oznakowanie ścieżek rowerowych, budowę wież widokowych oraz infrastruktury przeznaczonej do obsługi turystów. Jednym z elementów projektu była też modernizacja schroniska młodzieżowego na miejscu stycznym trzech szlaków rowerowych.

materiał: UG Łomazy
opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama