Reklama

Majówka w Gminie Konstantynów (film) (galeria)

Mieszkańcy gminy Konstantynów majówkę spędzili aktywnie i patriotycznie podczas IX Rodzinnej Wycieczki Rowerowej oraz uczestnicząc w obchodach 231. rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

Wycieczka rowerowa odbyła się w Dniu Flagi Rzeczpospolitej Polskiej (2 maja).  Blisko trzydziestu cyklistów miało możliwość poznania walorów przyrodniczych okolicy na trasie Konstantynów – Gnojno. Jedną z atrakcji wycieczki było również ognisko integracyjne z kiełbaskami. 

3 maja odbyły się gminne obchody Święta Konstytucji 3-go Maja. Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Konstantynowie. Po niej, dzieci z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Konstantynowie oraz dorośli z Gminnego Centrum Kultury w Konstantynowie zaprezentowali program artystyczny o charakterze patriotycznym.

Obchody zwieńczył przemarsz mieszkańców z flagami ulicami Konstantynowa. Uczestniczyły w nim władze gminy  z wójtem Romualdem Murawskim na czele, strażacy z gminnych jednostek OSP, harcerze z gminy Konstantynów oraz mieszkańcy. Podczas przemarszu delegacje złożyły kwiaty pod pomnikami upamiętniającymi walkę o niepodległość.

Organizatorami wydarzeń byli: Wójt Gminy Konstantynów, Gminne Centrum Kultury w Konstantynowie oraz Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Konstantynowskiej.

Zdjęcia:  Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama