Reklama

Biała Podlaska: Bardzo ważny odcinek miejskich ścieżek i chodników. Ulica Łomaska (galeria)

Dwa odcinki i dwie firmy. Od mostu na Łomaskiej i lekko za rondo na Łomaskiej i Witoroskiej prace prowadzi PRD Grupa Horeglad Biała Podlaska. Odcinek od ronda na Łomaskiej i Kolejowej w kierunku na rondo Łomaska i Witoroska przebudowywany jest przez Tre-Drom Biała Podlaska. W sumie, to jedno z najbardziej spektakularnych zadań inwestycyjnych związanych z budową, przebudową i modernizacją tras pieszo-rowerowych w Białej Podlaskiej.

Rozbiórki i wyburzenia. A to nadal nie koniec
Tre-Drom aby wykonać swoją część zadania, zgodnie z projektem, czekać musiał na rozbiórkę obiektu przy Kolejowej 2. PRD aby wykonać swój odcinek czekał na rozbiórkę budynku przy ulicy Łomaskiej 4. Obie firmy drogowe wstrzymały prace na odcinku około 50 metrów przy ulicy Łomaskiej. Światło ścieżki rowerowej i chodnika blokuje tutaj dom przy Łomaskiej 16-18, przy zjeździe do Klubu Forma.

Rondo na Łomaskiej i Kolejowej uzyskało wyspę rozdzielającą pasy drogowe. Wyspa wykorzystana została do przeprowadzenia nowego przejścia dla pieszych oraz śladu ścieżki rowerowej.

Zabezpieczono wysokie skarpy po wschodniej stronie ulicy Łomaskiej. Wybudowano chodniki, ścieżka rowerowa uzyskała dywanik asfaltowy.

Dywanika asfaltowego brakuje już tylko na odcinku ścieżki od mostu na Krznie w kierunku na rondo Łomaska – Witoroska. Tutaj również zastosowano obrzeża betonowe zabezpieczające skarpy. Pozostawiono zjazdy na posesje. Remont prowadzony jest na skrzyżowaniu Łomaskiej z drogą wewnętrzną prowadzącą do stacji cpn, nowego przedszkola nr 6 i do obiektów Centrum Handlowego SAS.

Również tutaj nie obyło się bez montażu betonowych obrzeży zabezpieczających skarpy. Zamontowane zostały i wkomponowane w budowlę na odcinku od mostu w kierunku na rondo Łomaska – Witoroska.

Termin realizacji całego zadania prowadzonego przy ulicy Łomaskiej zaplanowano do końca miesiąca maja 2022 r.

Wcześniejszy materiał dotyczący inwestycji:
Biała Podlaska: Ścieżka rowerowa i chodniki w Zamkowej i Łomaskiej (galeria) <<==>> LINK

 

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama