Reklama

Siedlce: Projekt dla seniorów 60+

„Seniorze odkryj swoje Siedlce na nowo” to tytuł projektu, który jest realizowany przez Caritas Diecezji Siedleckiej. Zadanie skierowane jest do mieszkańców Siedlec powyżej 60 roku życia i współfinansowane ze środków Urzędu Miasta Siedlce. Organizacja informuje o wolnych miejscach i zaprasza do wzięcia udziału.

Zadanie polega na uruchomieniu różnorodnych działań edukacyjno-kulturalnych mających na celu stymulacje kreatywności, aktywizacje twórczą, integrację uczestników, jak również pokazanie jak piękne i bogate historycznie, kulturalnie i turystycznie jest miasto Siedlce. W projekcie zaplanowano warsztaty, cykl spotkań z ciekawymi ludźmi (przewodnik, historyk, literaturoznawca), Przegląd Twórczości Senioralnej. Przy realizacji zadania organizację wspomagać będą wolontariusze działający przy Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej.

W ramach zadania 26 kwietnia 2022 r. odbyło się pierwsze spotkanie – warsztaty integracyjno-aktywizujące. Uczestnicy podzieleni zostali na dwie grupy. Podczas zajęć prowadząca – Agnieszka Franczak – psycholog starała się pokazać paniom, jak ważną rolę w życiu pełnią uczucia.

Warsztaty miały na celu budowanie pozytywnych relacji w grupie, rozwijanie umiejętności komunikacji interpersonalnej, integrację grupy, budowanie poczucia bezpieczeństwa.

Podczas zajęć nie zabrakło dużej dawki śmiechu i dobrej zabawy, nie obyło się również bez łez wzruszeniaBeata Prokurat, pracownik Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej w Siedlcach.

 

materiał: Caritas Diecezji Siedleckiej
tekst, zdjęcia: Anna Nowińska Biuro Prasowe Caritas Diecezji Siedleckiej
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama