Reklama

Biała Podlaska: Zbiera rowery, remontuje i przekazuje za darmo dla dzieci (film) (galeria)

Choć wydawałoby się, że rower w obecnych czasach to rzecz powszechna i łatwo dostępna, to nie każdego niestety stać na jego zakup, nawet używanego. Tak zrodził się pomysł pana Marka, właściciela Sklepu Rowerowego w Białej Podlaskiej, aby zbierać używane jednoślady, remontować je i przekazywać m.in. dla dzieci z domów dziecka. 27 kwietnia miał miejsce finał drugiej edycji akcji.

– Co roku ogłaszamy, że jeżeli ktoś ma zalegający rower w piwnicy lub w garażu, to żeby do nas go przyprowadził. My ten rower remontujemy w okresie zimowym, przygotowujemy do jazdy i w okresie wiosennym przekażemy głównie dla dzieci z domów dziecka. Rowery te otrzymujemy za darmo i za darmo również je przekazujemy dalej – tłumaczy Marek Bartkiewicz, właściciel Sklepu Rowerowego. 

W ubiegłym roku sklep ofiarował w ramach akcji 28 rowerów, które trafiły m.in. do domów dziecka w Janowie Podlaskim i w Komarnie. W tegorocznej edycji akcji przekazanych zostało 42 jednośladów. Rowery trafiły  do Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych w Szachach oraz Maniach, do  gminy Tuczna – m.in. do Środowiskowego Domu Samopomocy w Międzylesiu oraz do Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach.  Z rowerów będą korzystały również dzieci z Ukrainy, które przebywają w tych placówkach. Jeszcze jedna pula rowerów trafiła do gminy Łomazy, gdzie zostaną przekazane najuboższymi mieszkańcom. Posłużą one do rekreacji, ale również, jako środek lokomocji umożliwiający łatwe przemieszczanie się z punktu a do b.

To nie ostatnia edycja tej akcji, dlatego jeżeli ktoś chciałby ofiarować niepotrzebny rower, który będzie wyremontowany i przekazany najuboższym, to może to zrobić przez cały rok. Sklep mieści się pod adresem: Al. Jana Pawła 115, Biała Podlaska.

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama