Reklama

Wypadki! Zderzenie aut w Żabcach. Potrącenie rowerzysty przy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Apelujemy o rozwagę!

Wczoraj przed godziną 11.00 na krajowej dwójce w miejscowości Żabce kierująca volkswagenem 28-latka zderzyła się z jadącym z przeciwka fordem. Godzinę później na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej kierowca dostawczaka włączając się do ruchu zderzył się z cyklistą jadącym ścieżką rowerową. W wyniku tych zdarzeń dwie osoby doznały obrażeń ciała. Bialska policja wyjaśnia okoliczności oraz apeluje o rozwagę na drodze.

Do pierwszego zdarzenia doszło przed godziną 11.00 na drodze krajowej numer 2 w miejscowości Żabce. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem osobowym marki volkswagen, 28-letnia mieszkanka Międzyrzeca Podlaskiego, zjechała na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzyła się czołowo z fordem. Drugim autem kierował 42 -letni mieszkaniec gminy Międzyrzec Podlaski. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznała 28-latka.

Do kolejnego wypadku doszło godzinę później na ulicy Terebelskiej w Białej Podlaskiej. Ze wstępnych ustaleń będących na miejscu policjantów wynika, że kierujący samochodem marki Ford Ducato, 42-letni mieszkaniec powiatu siedleckiego włączając się do ruchu z terenu parkingu zderzył się z cyklistą jadącym ścieżką rowerową. Prawdopodobna przyczyną było nie ustąpienie pierwszeństwa przejazdu przez kierowcę dostawczaka. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 21-letni bialczanin kierujący jednośladem. Również w tym przypadku uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie.

– Ustalamy okoliczności zdarzeń oraz apelujemy o rozwagę na drodze. Pamiętajmy, że rowerzyści to obok pieszych i motocyklistów ”niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich pasy bezpieczeństwa czy poduszki powietrzne. Niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków. – pisze w komunikacje rzecznik KMP Biała Podlaska Barbara Salczyńska Pyrchla.

Bialska policja przypomina również, że kierowanie pojazdem to odpowiedzialność zarówno za siebie, pasażerów jak i za innych uczestników ruchu drogowego.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

  1. Proszę osobę poszkodowaną w wypadku lub jej rodzinę o kontakt, przekażę istotne informacje w sprawie. Dawid tel.579925890

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama