Reklama

Kultura: Sukcesy podopiecznych z bialskiego Studia Piosenki Metro

Pojawiły się pierwsze duże sukcesy podopiecznych funkcjonującej od ponad dwóch lat w Białej Podlaskiej szkoły pn. Studio Piosenki Metro. Placówka działa pod auspicjami Teatru Studio Buffo w Warszawie.

– W styczniu br. na scenie Teatru Studio Buffo w bajkowym musicalu „Piotruś Pan” zadebiutował uczeń SPM Biała Podlaska – Bartosz Kroszczyński. Wciela się on w postać Jasia – brata głównej bohaterki spektaklu. To wydarzenie jest ogromnym sukcesem i wyróżnieniem placówki na tle jej podobnych, działających na terenie całego kraju – podkreśla Marek Chmiel, założyciel bialskiego Studio Piosenki Metro.

To właśnie dzięki współpracy z Januszem Józefowiczem oraz Januszem Stokłosą uczniowie szkoły mogą brać udział w ogólnopolskich castingach do musicali, uczestniczyć w próbach do spektakli oraz brać udział w różnych projektach, konkursach oraz warsztatach prowadzonych przez Artystów Teatru studio Buffo.

To jednak nie koniec. Do obsady „Piotrusia Pana” dołączyła w ostatnim czasie kolejna uczennica Amelia Modrzewska. W spektaklu gra Wendy, czyli jedną z głównych ról. Bartosz i Amelka, jako sceniczne rodzeństwo wprowadzają widzów w tajemniczy świat Niebywalencji. – Wspomniane debiuty poprzedzone były ciężką pracą pod czujnym okiem p. Jakuba i Janusza Józefowiczów oraz p. Marie Napieralskiej – głównego trenera wokalnego Teatru Studio Buffo, wiązały się z częstymi wizytami w Warszawie oraz godzinami prób na deskach teatru – tłumaczy Marek Chmiel.

– Chcemy się jeszcze pochwalić, że kolejna nasza uczennica – Wiktoria Zielińska, przygotowuje się bardzo intensywnie do jednej z ról kultowego już musicalu „Metro”. Trzymamy mocno za Wiktorię kciuki i mamy nadzieję, że jej ciężka praca także zaowocuje debiutem scenicznym w Teatrze Studio Buffo – zaznacza założyciel bialskiego studio.

Przypomnijmy, że w zajęciach artystycznych (wokalnych, tanecznych, aktorskich) mogą brać udział dzieci, młodzież oraz osoby dorosłe. Każdy może spróbować swoich sił w śpiewaniu, bez względu na poziom zaawansowania. Uczniowie w trakcie zajęć przygotowują się warsztatowo i emocjonalnie do udziału w castingach, przeglądach, przesłuchaniach oraz konkursach. Uczą się wokalu, dykcji, interpretacji piosenki musicalowej, ruchu scenicznego oraz choreografii. Pracują na oryginalnych materiałach udostępnionych przez Teatr Studio Buffo, mają możliwość spotkań z aktorami oraz możliwość udziału w konferencjach oraz konsultacjach z panami Józefowiczem i Stokłosą. Oprócz repertuaru musicalowego, pracują także nad utworami z innych kategorii muzycznych. Ponadto uczą się otwartości, konfrontacji z emocjami, pracy w zespole, radzenia sobie ze stresem.

Dodajmy, że pan Marek Chmiel od lat związany jest z muzyką. Jest wokalistą, absolwentem wydziału wokalno – aktorskiego Akademii Muzycznej im. I.J. Paderewskiego w Poznaniu oraz certyfikowanym nauczycielem Studio Piosenki Metro. Występował na scenie Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu oraz Teatru Polskiego w Poznaniu. Jest także solistą Męskiego Zespołu Wokalnego Kairos z Lublina.

Osoby zainteresowane dołączeniem do Studio Piosenki Metro obowiązuje przesłuchanie sprawdzające poziom wokalny. Nowi uczniowie przyjmowani są zwykle na początku roku szkolnego, jednak chętne osoby mogą dołączyć do Studio w każdej chwili. Więcej informacji i kontakt pod nr tel. 724 555 076 lub przez e-mail: [email protected]

 

Źródło / zdjęcia: Studio Piosenki Metro w Białej podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama