Reklama

Mali Strażnicy Przyrody z Woskrzenic Dużych (galeria)

Co roku 22 kwietnia, na całym świecie obchodzone jest wyjątkowe święto – Dzień Ziemi. W tym ważnym dniu powinniśmy wszyscy, choć przez chwilę pomyśleć o planecie, na której żyjemy i o otaczającej nas przyrodzie. Przedszkolaki z Woskrzenic Dużych także uczą się, jak żyć ekologicznie.

Aby uczcić ten ważny dzień wszystkie ubrały się w kolory naszej planety: niebieski i zielony. Podczas zajęć dowiedziały się jak chronić nasz wspólny dom – Ziemię, jak pomóc naszej planecie, aby ten wspólny dom stał się czysty, zdrowy i piękny, utrwaliły zasady segregacji odpadów oraz dowiedziały się jak należy dbać o naszą planetę, by jak najdłużej nam służyła, wzięły również udział w sprzątaniu terenów w pobliżu szkoły.

Celem święta było promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. 26 kwietnia przedszkole odwiedził Komendant Wojewódzki Straży Ochrony Przyrody w województwie lubelskim – Marek Chwedaczuk. Pan Marek przeprowadził z dziećmi pogadankę na temat: kształtowania podstawowych zasad ochrony przyrody, wykorzystywania i tworzenia okazji do poznawania rzeczywistości przyrodniczej, pogłębiania wiadomości na temat ptaków i zwierząt żyjących w środowisku leśnym oraz uświadomienie dzieciom niebezpieczeństw, jakie mogą zagrażać środowisku przyrodniczemu ze strony człowieka.

Tekst: Marta Panasiuk
Zdjęcia: Katarzyna Zalewska

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama