Reklama

Biała Podlaska: Akademia Sztuk Plastycznych „Magia koloru” wyróżniona na międzynarodowym konkursie

Prace podopiecznych Akademii Sztuk Plastycznych "Magia koloru" z Klubu Kultury Scena, Karoliny Janickiej i Zuzanny Sawczuk, zostały wyróżnione na XXVI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Mój Świat" pt. "Futurystyczne Opowieści". Organizatorem konkursu jest Dzielnicowy Dom Kultury "Bronowice" w Lublinie.

Przypomnijmy, że opiekunem Akademii Sztuk Plastycznych „Magia koloru” jest pani Tatyana Luchna. Sukces jest duży biorąc pod uwagę, że na konkurs wpłynęło aż 1035 prac z 115 ośrodków oraz 32 zgłoszenia indywidualne z Polski , Ukrainy, Tajwanu, Chin, Litwy i Rosji. Komisja konkursowa przyznała łącznie 12 nagród i 32 wyróżnienia w czterech kategoriach wiekowych. 

Tegorocznym celem konkursu było włączenie się w obchody stulecia urodzin Stanisława Lema – pisarza, futurologa i filozofa, który w swoich dziełach bardzo trafnie przewidział rozwój nowoczesnych technologii.
Fantastyka Lema dała nowe obrazy przyszłości. Gdzie jest nowy człowiek, nowy świat, nowe społeczeństwo i nowe perspektywy. Prace nawiązywały do jego twórczości.

Źródło / grafiki: BCK w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama