Reklama

Stara Bordziłówka dołączyła do akcji Operacja Czysta Rzeka (film) (galeria)

23 kwietnia, w ramach corocznej Operacji Czysta Rzeka, sztab pn. "Klukówka" ze Starej Bordziłówki  wziął udział w akcji sprzątania okolicy. 

W akcję zaangażowali się strażacy z OSP Stara Bordziłówka, pracownicy Urzędu Gminy Leśna Podlaska i Gminnego Ośrodka Kultury w Leśnej Podlaskiej oraz mieszkańcy. Wolontariusz uprzątnęli m.in. pobocza dróg od wsi Ludwinów do Starej Bordziłówki a także teren przylegający do zabytkowego cmentarza. Zakrętki, butelki, opony, złom, w workach można było znaleźć cały asortyment śmieci. Na odcinku sprzątanej drogi zapełniono tyle worków, że strażacy musieli kursować z wozem kilka razy. – Działamy już drugi rok w ramach akcji Operacja Czysta Rzeka we współpracy z gminą i Stowarzyszeniem Otwarta Wieś. W tym roku sprzątamy kolejną drogę w naszej okolicy, niestety musimy stwierdzić, że jest bardzo zaśmiecona – informuje Tomasz Mielnicki, OSP Stara Bordziłówka. 

Po trudach sprzątania okolicy, uczestnicy akcji spotkali się na ognisku integracyjnym z kiełbaskami.

Operacja Czysta Rzeka, to pierwsza w historii skoordynowana akcja społecznego sprzątania rzek na całej ich długości, z uwzględnieniem dopływów, a także brzegów i okolicy. Ma na celu zaangażowanie lokalnych społeczności, samorządów, organizacji pozarządowych, a także turystów do posprzątania rzek i terenów wokół, a w ciągu roku do utrzymania tam czystości.

Zdjęcia: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama