Reklama

Biała Podlaska: Wiosenna akcja sprzątania miasta (film) (galeria)

23 kwietnia w Białej Podlaskiej odbyła się kolejna edycja wiosennej akcji sprzątania śmieci zorganizowana z inicjatywy prezydenta miasta Michała Litwiniuka i miłośników czystej przestrzeni.

Co roku celem akcji jest nie tylko porządkowanie przestrzeni miejskiej, ale także integracja mieszkańców Białej Podlaskiej.

– Nie tylko Biała Podlaska jest naszym domem, domem nas wszystkich jest nasza planeta. Wstyd nam trochę, że nie potrafimy czasem o nią nie dbać, ale takimi akcjami jak dzisiaj chcemy wszystkim sobie przypominać, że powinniśmy dbać o nasze środowisko na co dzień, nie tylko oszczędzając wodę i energię elektryczną, nie tylko segregując śmieci, nie tylko starać się rezygnować najczęściej jak się da z transportu spalinowego, ale także angażując się czasem w posprzątanie po tych, którym nie chciało donieść się swoich śmieci do najbliższego kosza – powiedział obecny na akcji prezydent miasta Michał Litwiniuk.

W tym roku akcja sprzątania realizowana była w aż sześciu punktach miasta. Uczestnicy posprzątali okolice ścieżki rowerowej za założeniem zamkowo-parkowym Radziwiłłów, teren Parku XX – lecia (Małpi Gaj) w stronę Krzny i wokół oczka przy targowisku miejskim przy al. 1000-lecia, lewe i prawe obrzeże Krzny (okolice al. Tysiąclecia) do wysokości ogródków działkowych, Kolonię Francuską (od ul. Janowskiej), parking przy MZK, ul. Brzegową i okolice oraz teren przy wieży ciśnień i pobliskie tereny. Zebrano 5 ton śmieci. 

Jak widzimy obszar działań był szeroki, jednak i w tym roku mieszkańcy i co warte podkreślenia również goście z Ukrainy, którzy znaleźli w mieście tymczasową bezpieczną przystań, wspólnymi siłami podołali zadaniu. 

–  Już trzeci raz biorę udział w sprzątaniu Białej Podlaskiej, bo lubię, jak jest czysto wokół nas i lubię czyste miasto. Musze powiedzieć, że to co dzisiaj widzę, to jest mniej śmieci niż było rok temu – podkreśla uczestnik akcji Albert Prokopiuk

Podsumowanie tegorocznego sprzątania odbyło się na terenie rekreacyjnym spółki Bialskie Wodociągi i Kanalizacja Wod-Kan, gdzie zorganizowane było ognisko z kiełbaskami. Tam wszyscy uczestnicy sprzątania otrzymali odznakę „ekobohatera”, sadzonkę drzewka od spółki miejskiej ZIELEŃ oraz notatnik z recyklingu. Prezydent miasta Michał Litwiniuk wręczył także nagrody  uczestnikom konkursu ekologicznego zorganizowanego przez Fundację Kreacja Magia Rąk. 

Film / zdjęcia: Biper Tv

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama