Reklama

Biała Podlaska: Tak wygląda wybudowany Skatepark przy Świerkowej (galeria)

Trwa procedura odbioru! Wykonawca Skatparku przy Świerkowej w Białej Podlaskiej, firma Kamidek z Konstantynowa może być z siebie dumna. Miastu Biała Podlaska gratulujemy wyłonienia profesjonalnego i rzetelnego wykonawcy. Przypomnijmy, że skatepark powstał w ramach realizacji Budżetu Obywatelskiego 2021. Firma zrealizowała przedsięwzięcie o wartości ok. 784 i pół tysiąca złotych. Zobaczcie jak wygląda nowy obiekt sportowo-rekreacyjny na terenie Osiedla Pieńki i Grzybowa.

Więcej o zrealizowanej inwestycji:
Biała Podlaska: Skatepark przy Świerkowej (galeria) <<==>> LINK

Przedmiotem zrealizowanej inwestycji była budowa placu sportowego typu skatepark jako obiektów małej architektury. (istniejący pumptrack, zbudowany skatepark, istniejąca siłownia i plac zabaw, istniejące utwardzenia szutrowe, istniejące i nowo wybudowane ciągi komunikacyjne z kostki, powierzchnia biologicznie czynna) – ogólna powierzchnia opracowania – 7 tys 843 m2.

Wykonano utwardzenie nawierzchni w formie gładkiej, żelbetowej płyty z przeszkodami kotwionymi do nawierzchni przystosowanymi do jazdy po nich na łyżworolkach, deskorolkach, hulajnogach i rowerach. Kształt, forma oraz wielkość placu i przeszkód zostały dostosowane do istniejącego terenu. Oprócz przeszkód wykonano także poręcze stalowe kotwione do nawierzchni. Projektowana płyta żelbetowa posiada spadek jednostronny ułatwiający płynną jazdę na deskorolkach i rolkach oraz umożliwiający odprowadzenie wód opadowych na teren nieutwardzony w granicach własnej działki.

W projekcie przewidziano również montaż tablicy informacyjnej z regulaminem obiektu, ławek i koszy na śmieci oraz słupów oświetleniowych. Ponadto okolice obsiane zostały trawą i uzupełniono istniejące trawniki w terenie przyległym w zakresie niezbędnym do uporządkowania i przywrócenia odpowiedniego stanu istniejącym terenom zielonym. Obszar ten pełni funkcję strefy bezpieczeństwa dla użytkowników obiektu.

Budowa skateparku miała i ma na celu możliwość podniesienia walorów użytkowych i rekreacyjnych miasta Biała Podlaska oraz zapewnić relaks mieszkańcom (a przede wszystkim młodzieży) i podnosić ich sprawność fizyczną.

Przedłużenie ulicy Sobolowej przy okazji
Inwestorem przedsięwzięcia było Miasto Biała Podlaska. Lokalizacja przedsięwzięcia ustalono przy ulicy Świerkowej w Białej Podlaskiej. Przy okazji realizacji zadania wytyczono łącznik – przedłużenie ulicy Sobolowej, od ulicy Borowikowej do Świerkowej aktywizując przy okazji kilka kolejnych działek budowlanych.

 

materiał: Radio Biper Biała Podlaska
tekst: Leszek Niedaleki
zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama