Reklama

Żerocin: Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku (film) (galeria)

22 kwietnia społeczność Żerocina, uzbrojona w rękawiczki i worki na śmieci, wyruszyła poboczami dróg powiatowych biegnących przez miejscowość, by zebrać zalegające na nich odpady. W akcji "Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku" wzięło udział około trzydziestu uczestników, w tym nauczyciele i uczniowie miejscowej podstawówki, strażacy KSRG OSP Żerocin oraz członkowie Rady Sołeckiej. Wspólnie zebrano 29 worków śmieci.

Uczestnicy akcji sprzątali swoją miejscowość w trzech kierunkach począwszy od jej centrum, wzdłuż dróg powiatowych w stronę Strzyżówki, Szach i Zahajek.

Posprzątaliśmy sołectwo Żerocin wspólnie ze strażakami, nauczycielami i uczniami klas IV-VIII Szkoły Podstawowej im. Legionów Polskich w Żerocinie – mówił sołtys Żerocina i prezes OSP Tomasz Bieniek. – Przeszliśmy Żerocin od tablicy do tablicy. Wynik akcji to 29 worków na śmieci – podsumował radny Gminy Drelów, strażak Ryszard Jaszczuk. Wśród zebranych odpadów przeważały butelki i puszki po napojach oraz alkoholu oraz papierowe opakowania. Jednym z ciekawszych znalezisk była plastikowa osłona silnika samochodu osobowego.

Dalsza część akcji „Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku” została zaplanowana przez samorząd na dzień 23 kwietnia. Tego dnia o godz. 10:00 społeczność gminnych miejscowości zgromadzi się na zbiórkach przed domami ludowymi i strażnicami OSP, by następnie wyruszyć na sprzątanie poboczy dróg wojewódzkich, powiatowych i gminnych oraz terenów leśnych.

Więcej o akcji:
Posprzątaj swoją miejscowość w ramach akcji „Czysta Gmina Drelów przyjazna środowisku” <<==>> LINK

 

materiał: Radio Biper Gmina Drelów
zdjęcia: Anna Ostapiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

 

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama