Reklama

Biała Podlaska: O króliczym fantasy z Jakubem Piestą na spotkaniu w bibliotece

21 kwietnia w Filii nr 6 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Białej Podlaskiej odbyło się spotkanie autorskie z bialskim pisarzem fantasy Jakubem Piestą. Tematem był jego debiutancki zbiór opowiadań pt. „Malleus Królikarum, czyli Młot na króliki”.

„Jeśli pożądasz wiedzy o królikach, w tym na takie tematy jak:
– Profesjonalna hodowla, handel
– Jak przeżyć spotkanie z królikami-zoombie
– Jak przeżyć króliczą apokalipsę (nie zoombie, inną)
– Samoprzemiana w królika – wady i zalety
– Królik czy smok? – wskazówki przy rozpoznawaniu

To Młot na Króliki jest właśnie dla Ciebie!”

Taką zachętę do lektury możemy przeczytać na okładce książki, i trzeba przyznać w dużej mierze zdradza ona z czym będziemy mieli tu do czynienia. Oprócz królików, pojawiają się w niej magiczne siły, czarownicy, licha, leśne baby i inne stworzenia ze słowiańskiej mitologii, a także dziwne maszyny latające o wdzięcznej nazwie „Bocian 3”. Historia zaczyna się od poznania dwójki bohaterów maga Ongusa i chłopa Tymona. Mag przeprowadza się do wioski Wolszebniki i od razu zostaje zaprzęgnięty do pracy w rozwiązywanie licznych kłopotów, jakie dzieją się na okolicznych terenach. Każde opowiadanie to nowa przygoda bohaterów. 

Jakub swój debiutancki zbiór opowiadań pisał przez 7 lat od szkoły licealnej. Książka ukazała się pod koniec października 2021 roku. Wydał ją w własnym sumptem z pomocą m.in. zbiórki internetowej. W założeniu ma być to pierwsza z trzech książek cyklu pt. „Na chłopski rozum”. W tym momencie powstaje drugi tom, autor zdradził, że ma już napisane do niego trzy opowiadania.

Warto dodać, że słuchacze dowiedzieli się nie tylko o samej książce i autorze, ale również o nurcie książek fantasy, jego rodzajach a także o popularności tego gatunku w popkulturze.

Książkę „Malleus Królikarum, czyli Młot na króliki” można nabyć poprzez stronę internetową: sklep.jakubpiesta.pl.

Zdjęcia: J. Sowa

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama