Reklama

Kryminałki: Nie zatrzymał się do kontroli, w aucie przewoził 8-latkę

Wczoraj policjanci bialskiej drogówki zatrzymali po pościgu 27-letniego kierowcę audi. Mężczyzna uciekając ulicami Białej Podlaskiej popełniał kolejne wykroczenia. Dodatkowo w chwili całego zdarzenia w samochodzie znajdowała się 8-latka, którą 27-latek miał pod swoją „opieką”. Siedzący za kółkiem mężczyzna był trzeźwy, natomiast powodem ucieczki był aktywny na jego koncie zakaz kierowania pojazdami. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 7.30 na Alei Jana Pawła II. Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zauważyli audi, którego kierowca nie korzystał z pasów bezpieczeństwa. Postanowili więc zatrzymać go do kontroli. Mężczyzna widząc sygnały świetlne i dźwiękowe początkowo zatrzymał auto, by po chwili gwałtownie odjechać z miejsca kontroli.

Funkcjonariusze natychmiast ruszyli za uciekinierem, który w trakcie pościgu nadal nie reagował na sygnały do zatrzymania. Dodatkowo popełniał szereg wykroczeń między innymi wyprzedzając na przejściu dla pieszych czy nie stosując się do znaku STOP. Niestety stwarzał tym samym zagrożenie zarówno sobie jak też innym użytkownikom ruchu drogowego.

Po wjechaniu na drogę serwisową porzucił auto kontynuując ucieczkę pieszo. Początkowo na rękach trzymał dziewczynkę, która przez cały czas była w samochodzie „pirata drogowego”. Mężczyzna został zatrzymany przez policjantów. Wówczas okazało się, że jest to 27-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej. Razem z nim podróżowała 8-letnia córka znajomej, którą miał się opiekować. Dziewczynka przewożona była bez fotelika.

W tracie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna jest trzeźwy, natomiast powodem ucieczki był aktywny zakaz kierowania pojazdami widniejący na jego koncie. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności sprawy. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna odpowie też za popełnione wykroczenia.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama