Reklama

Kryminałki: Sprzedając odzież straciła gotówkę

1700 złotych straciła podczas sprzedaży internetowej 47-letnia mieszkanka Terespola. Kobieta otrzymała sms-a z linkiem od osoby potencjalnie zainteresowanej zakupem. Klikając w niego straciła dostęp do swojego konta, z którego oszust dokonał trzech wypłat za pomocą kodu BLIK. Chrońmy swoje dane i uważajmy na internetowych oszustów.

Wczoraj do komisariatu w Terespolu zgłosiła się mieszkanka miasta. Kobieta oświadczyła, że została oszukana podczas sprzedaży odzieży na jednym z portali internetowych. W trakcie prowadzonej korespondencji z potencjalnym nabywcą pokrzywdzona otrzymał sms-a z linkiem. Niestety kiedy go aktywowała straciła dostęp do swojego konta bankowego. W efekcie z konta 47-latki sprawcy za pomocą kodów blik wypłacili kwotę 1700 złotych. Wówczas sprawę zgłosiła na Policję. Teraz oszusta poszukują policjanci.

Apelujemy o ostrożność w Internecie. Rozsądek i ograniczone zaufanie podczas zawierania transakcji on-line uchronią nas przed utratą pieniędzy. Pamiętaj! Linki wysyłane przez oszustów są łudząco podobne do prawdziwych stron. Nie powinniśmy także otwierać przesłanych linków, nie znając ich zawartości oraz instalować dodatkowych oprogramowań na urządzeniach, z których następuje logowanie do banku. Zachowanie czujności może skutecznie ochronić nas przed stratą pieniędzy. Dokładnie czytajmy regulamin portalu, na którym umieszczamy ofertę. Są tam informacje między innymi na temat form zapłaty za towar. Jeśli osoba zainteresowana kupnem towaru będzie żądała innych danych niż te, o których pisze regulamin to nie przekazujmy ich. Prawdopodobnie jest to oszustwo.

 

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama