Reklama

Lubenka: Poszukiwanie prezentów od Zajączka z „Czeladońką” (film)

Teatr Obrzędowy "Czeladońka" im. Kazimierza Kusznierów zaprosił dzieci do wspólnego poszukiwania prezentów od Zajączka. Spotkanie odbyło się w Poniedziałek Wielkanocny 18 kwietnia na terenie mini skansenu w Lubence.

Członkowie Teatru Obrzędowego „Czeladońka” im. Kazimierza Kusznierów z Lubenki postanowili zaoferować w Wielkanocny Poniedziałek coś, co pomoże skusić dzieci do wyjścia z domu i oderwania się od świątecznego stołu lub komputerów. Na terenie mini skansenu ukryli jajeczka od Zajączka, a do ich poszukiwań zachęcili wszystkich przybyłych mieszkańców. Tych nie brakowało, bo amatorzy aktywnie spędzonego dnia chętnie przyłączyli się do zabawy.

Dzieci było dość sporo, bo około 25 osób. Trzeba je wyrwać trochę z domu. W naszych czasach ciągle biegaliśmy na podwórku, był trzepak, klasy czy inne zabawy. Teraz większość dzieci siedzi w domach, był dodatkowo Covid, więc nie bardzo miały styczność z rówieśnikami – opowiada o pomyśle kierowniczka grupy teatralnej Karolina Kwiatkowska

Spotkanie na słodko odbyło się dzięki wsparciu Anny i Zbigniewa Gołoś z Delikatesów Centrum, którzy zapewnili tego dnia zajączkowe upominki.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
opracowanie: Anna Ostapiuk

 

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama