Reklama

Komunikat: Odpowiedzą za szereg podpaleń pustostanów oraz kradzieży

Bialscy policjanci ustalili sprawców szeregu podpaleń oraz kradzieży do których doszło na terenie miasta i gminy Biała Podlaska. Straty wycenione zostały przez pokrzywdzonych na kwotę nie mniejszą niż 120 tysięcy złotych. Zarzuty w tej sprawie usłyszeli trzej mężczyźni w wieku 20 lat. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Od lutego bieżącego do bialskiej komendy wpływały kolejne zgłoszenia dotyczące podpaleń pustostanów, samochodów a także kradzieży, do których doszło na terenie miasta i gminy Biała Podlaska.

Sprawcy dokonali między innymi podpalenia budynku gospodarczego w miejscowości Sitnik, gdzie w wyniku pożaru spaleniu uległy też znajdujące się wewnątrz samochody marki BMW oraz Mazda. Do kolejnych zdarzeń doszło w miejscowości Styrzyniec oraz Rakowiska. Pod koniec marca, na terenie Białej Podlaskiej nieznani sprawcy podpalili też osobowe BMW, z którego kilka dni wcześniej skradzione zostały wartościowe przedmioty.

Sprawami zajęli się funkcjonariusze zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Intensywna praca policjantów doprowadziła do ustalenia personaliów osób podejrzanych o udział we wszystkich zdarzeniach. Okazało się, że są to dwaj 20-latkowie z gminy Janów Podlaski a także 20-letni mieszkaniec gminy Biała Podlaska. Młodzieńcy zostali zatrzymani do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności funkcjonariusze ustalili, że sprawcy typowali pustostany, które podpalali. Ich łupem padały również znajdujące się wewnątrz wartościowe przedmioty, między innymi maszyny rolnicze i części samochodowe. Łączna wartość powstałych strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę nie mniejsza niż 120 tysięcy złotych.

Młodzieńcy usłyszeli już zarzuty. O ich dalszym losie zadecyduje sąd. Za popełnione czyny grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama