Reklama

Międzyrzec: Kiermasz świąteczny „Z Wielkanocą dobro płynie – pomagamy Ukrainie” (film) (galeria)

10 kwietnia na Placu Jana Pawła II w Międzyrzecu Podlaskim odbył się Charytatywny Kiermasz Świąteczny zorganizowany przez Grupę "Babski Międzyrzec" oraz Miasto Międzyrzec Podlaski. W trakcie kiermaszu miała również miejsce zbiórka żywności i środków czystości na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Podczas kiermaszu swoje wypieki i różnorodne kulinarne specjały zaoferowali zaangażowani w pomoc uchodźcom z Ukrainy mieszkańcy Ziemi Międzyrzeckiej i ich przyjaciele. Stoiska przygotowali:
– członkowie Kubu Seniora w Berezie i Koła Gospodyń Wiejskich w Wygnance
– Międzyrzeckie Smaki M. Ceniuk
– Rafał Nowosielski i jego drużyna: Anna Kopeć, Bogusława Nowosielska, Kamila Mikołajczuk, Rafał Maksymowicz, Edyta Maksymowicz, Anna Małoszewska
– Ośrodek Caritas ” Dom Zawierzenia” w Firleju
– Marta Nowik i Krzysztof Gajecki wraz z obecnymi mieszkańcami dawnego Nadleśnictwa

Wsparcia udzieliło także Miasto Międzyrzec Podlaski i Stowarzyszenie Elementum.

Organizatorem i głównym realizatorem kiermaszu była rzesza działaczek Ziemi Międzyrzeckiej skupionych w powstałej na portalu społecznościowym FB grupie „Babski Międzyrzec”. – We wspólnym gotowaniu wzięły udział i Polki i Ukrainki. Dziś to sprzedajemy. Bardzo dużo działamy w akcjach na rzecz Ukrainy, chcieliśmy się też podzielić przedświątecznie podzielić przysmakami, również ukraińskim. Przy okazji też zareklamować Ukrainki, które gotują i zarabiają na siebie – wyjaśnia Agnieszka Skóra, członkini Grupy Babski Międzyrzec i właścicielka Pizzerii Italiana w Międzyrzecu Podlaskim.

Wśród smakołyków ukraińskich znalazł się barszcz ukraiński, pierogi, pielmieni, placki z ziemniakami i wątróbką. Na stoiskach pojawiły się również śledzie, bigos, flaczki i pieczony boczek, pasztety, ciasta i nalewki. Można było też zakupić świąteczne ozdoby i dekoracje.

Na placu stanęły namioty integracyjne dla dzieci, których nie brakowało tego dnia w centrum Międzyrzeca Podlaskiego. Dużym zainteresowaniem rodzin cieszyły się świąteczne dekoracje, przy których można było zrobić sobie wspólne zdjęcia.

Relacja video na profilu społecznościowym Radia Biper:
Z Wielkanocą dobro płynie – pomagamy Ukrainie <<==>> LINK

Zainteresowanie kiermaszem było naprawdę duże, dzięki czemu na rzecz gości z Ukrainy zebrano tego dnia kwotę 8.530 zł. 

 

materiał: Radio Biper Międzyrzec Podlaski / Miasto Międzyrzec Podlaski
zdjęcia: Mariusz Maksymiuk
film: Mariusz Maksymiuk
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama