Reklama

Biała Podlaska: Niespodziewane odwołanie wiceprzewodniczącego Rady Miasta Roberta Woźniaka

11 kwietnia podczas XXXV sesji Rady Miasta Biała Podlaska radni z Klubu Zjednoczona Prawica i Białej Samorządowej odwołali większością głosów radnego Roberta Woźniaka z funkcji wiceprzewodnicząco Rady Miasta.

Zaskoczenie części radnych wynikało z trybu wprowadzenia tego punktu do obrad, a stało się to na sesji przed zatwierdzeniem jego porządku. Uchwałę taką zgłosił radny Henryk Grodecki (Klub Radnych Zjednoczona Prawica). – W uzasadnieniu do tej uchwały, Klub Zjednoczonej Prawicy podał, że jest największym klubem i z tego tytułu należy im się miejsce w prezydium rady miasta na stanowisku wiceprzewodniczącego. Zero argumentów pod kątem mojej osoby, jest to typowo polityczne zawiązanie koalicji Zjednoczonej Prawicy i Białej Samorządowej i takie są fakty. Szkoda mi mieszkańców, zostali oszukani, to pokazuje, że im (radnym głosującym za odwołaniem wiceprzewodniczącego, przy. red) nie chodzi o dobro miasta, a o stołki – mówi Robert Woźniak.

>>> Nasza rozmowa z byłem wiceprzewodniczącym Rady Miasta Robertem Woźniakiem.

Zdjęcie archiwalne.

– Ja rozumiem, że gdyby pan wiceprzewodniczący Woźniak działał niezgodnie ze statutem miasta, niezgodnie z przepisami, w jakiś sposób uchybił swoim obowiązkom. To wtedy oczywiście powinniśmy zastanowić się, czy powinien nadal pełnić tą funkcję. Z uzasadnienia, które przedłożyliście wynika tylko tyle, że wam zależy tylko na przejęciu stanowiska – mówił przed głosowaniem o odwołanie radny Grzegorz Siemakowicz (Koalicja Obywatelska).

Uchwała o odwołanie wiceprzewodniczącego została przyjęta głosami 13 radnych Klubu Zjednoczona Prawica i Białej Samorządowej. 9 radnych Koalicji Obywatelskiej było przeciw. Głosu nie oddał radny Waldemar Godlewski (radny niezrzeszony).

W miejsce wiceprzewodniczącego Roberta Woźniaka, Klub Zjednoczonej Prawicy zgłosił na kandydata radnego Marka Dzyra. Radny Robert Woźniak zaproponował z kolei kandydaturę radnej Marty Cybulskiej-Demczuk (Koalicja Obywatelska). W głosowaniu tajnym na wiceprzewodniczącego został wybrany radny Marek Dzyr. Za uchwałą w sprawie powołania radnego Dzyra zagłosowało 13 radnych, 6 było przeciw, 4 wstrzymało się od głosu. – Chciałem bardzo serdecznie podziękować za zaufanie kolegom i koleżankom radnym – powiedział po głosowaniu radny Marek Dzyr.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Jest 1 komentarz do tego artykułu.

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama