Reklama

Łomazy: Operacja Czysta Rzeka „Sprzątamy Dubów 2022” (film) (galeria)

9 kwietnia w Dubowie zgromadzili się uczestnicy akcji "Sprzątamy Dubów - Operacja Czysta Rzeka", której inicjatorami byli radni Gminy Łomazy Kamil Frączek i Ireneusz Korszeń, sołtys wsi Dubów Krystyna Stankiewicz oraz strażacy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Sprzątanie wsi Dubów odbyło się w ramach ogólnopolskiej akcji Operacja Czysta Rzeka, której celem jest angażowanie osób widzących potrzebę i czujących odpowiedzialność za poprawę stanu środowiska naturalnego poprzez podejmowanie konkretnych i wymiernych działań prośrodowiskowych. To akcja społeczna zainicjowana przez ludzi zachęcających swoim przykładem innych do tego, by wzięli sprawy w swoje ręce i zadbali o najbliższe otoczenie. „Chcielibyśmy zostawić przestrzeń, w której żyjemy, co najmniej w takim stanie, jaką ją sami zastaliśmy. Chcemy, aby kolejne pokolenia mogły cieszyć się światem i przyrodą, która umożliwi im naturalny rozwój dzięki zasobom, które uda nam się dla nich zachować i ochronić” – argumentują organizatorzy Czystej Rzeki.

Potrzebę zadbania o swoje otoczenie poczuli radni Gminy Łomazy Kamil Frączek i Ireneusz Korszeń, sołtys wsi Dubów Krystyna Stankiewicz oraz strażacy miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej, na których apel odpowiedziała lokalna młodzież i dzieci. Licznie stawili się do pracy i wyposażeni w koszulki z logo akcji, worki na śmieci, uśmiech i dobre chęci wysprzątali swój mały kawałek świata.

Pomimo niesprzyjających warunków pogodowych do akcji przystąpiło około trzydziestu zaangażowanych, ubranych w kolorowe płaszcze przeciwdeszczowe i białe koszulki, uczestników. – Działamy. Pogoda nie dopisuje, ale atmosfera jest gorąca. Widać duże zainteresowanie i jest z nami nawet więcej osób niż początkowo się zgłosiło. To już jest druga taka nasza akcja i mamy nadzieję, że w kolejnych latach będą następne – mówił radny Kamil Frączek.

Społecznicy przeszli głównymi ulicami Dubowa usuwając zalegające na trasie śmieci, gałęzie i nieczystości. Zebrali łącznie 47 worków śmieci oraz odpady wielkogabarytowe, czyli o połowę mniej niż w zeszłym roku. Jak widać – akcja już przynosi wymierne efekty! Śmieci zostały przewiezione przez Sławomira Hordejuka w wyznaczone miejsce, skąd odbierze je samorząd Gminy Łomazy. 

Po zakończeniu sprzątania w remizie Ochotniczej Straży Pożarnej zorganizowano wspólny poczęstunek, a uczestnicy akcji otrzymali słodkie upominki.

 

materiał: Radio Biper Gmina Łomazy
zdjęcia: Gwalbert Krzewicki
film: Biper TV
tekst i opracowanie: Anna Ostapiuk

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Artykuł sponsorowany >>

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama