Reklama

Sport: W Zalesiu odbyły się Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego (film) (galeria)

W miniony weekend (2-3 kwietnia) w Zalesiu odbyły się 14. Mistrzostwa Polski Polskiej Unii Trójboju Siłowego. Zawody były przeprowadzone zgodnie z przepisami federacji GPC i były zarazem eliminacjami do Mistrzostw Europy GPC w miejscowości Trutnow w Czechach oraz Mistrzostw Świata GPC w słowackiej Trnavie.

Co roku niezmiennie celem organizatorów jest propagowanie sportów siłowych a także integracja młodzieży i dorosłych w ramach rywalizacji sportowej. Zalesie od wielu lat jest ważnym punktem na mapie polskiego Powerliftingu. To tu odbywają się rokrocznie zawody wysokiej rangi na najwyższym poziomie z udziałem najlepszych zawodników w swoich kategoriach.  

– Podziwiam tych wszystkich zawodników, którzy tu rokrocznie przyjeżdżają a jest ich zawsze kilkaset. Myślę, że pasja sportowa jest jedną z najpiękniejszych i zawsze z przyjemnością oglądam te zawody. Sport w gminie Zalesie jest dobrze widoczny, mamy dużo osób, które w sposób aktywny uprawiają różne dyscypliny sportowe i odnoszą sukcesy, a dzięki obiektom sportowym jakie mamy, ułatwiamy im realizację swoich pasji – podkreśla wójt gminy Zalesie Jan Sikora.

Zawodnicy mierzyli się w następujących kategoriach wagowych:

  • Kobiety : 44 kg, 48 kg, 52 kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, +90 kg.
  • Mężczyźni : 52kg, 56 kg, 60 kg, 67,5 kg, 75 kg, 82,5 kg, 90 kg, 100 kg, 110 kg, 125 kg, 140 kg, +140 kg.

– Mieliśmy dwustu zawodników z całej Polski, mamy także dwóch zawodników z Ukrainy. Jestem bardzo zadowolony. Mamy rekordy Polski, bawiliśmy znakomicie, życzymy sobie, aby nas było coraz więcej na kolejnych edycjach – relacjonuje Franciszek Szabluk, Prezydent Federacji GPC i organizator zawodów.

– Moja przygoda z tym sportem to był duży przypadek, zaczęłam trenować dwa lata temu. W tym momencie podnoszę 162,5 kg. Jestem tu już po raz drugi, są tu najlepsze zawody, tu się bije rekordy. Walczyłam o ten wynik, aby wejść w rankingu na pierwsze miejsce – mówi Małgorzata Malikowska-Pikuła, zawodniczka z Warszawy.

Wyniki zawodów pojawią się wkrótce na stronie: gpcpoland.pl

Organizatorami zawodów byli: Urząd Gminy w Zalesiu, Starostwo Powiatowe w Białej Podlaskiej, Gminny Ośrodek Kultury w Zalesiu, Uczniowski Ludowy Pożarniczy Klub Sportowy GAJ w Zalesiu oraz Powiatowe Zrzeszenie LZS w Białej Podlaskiej.

>>> CZYTAJ TAKŻE: Szachy: Dominik Szewczyk mistrzem Polski w martwym ciągu

 

Zdjęcia: Radio Biper

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama