Reklama

„Sennik Paradoksalny” – wystawa malarstwa Anna Panek w Galerii Podlaskiej (zdjęcia)

1 kwietnia w Galerii Podlaskiej w Białej Podlaskiej odbył się wernisaż wystawy Anna Panek pt. "Sennik Paradoksalny".

Artystka starannie dzień po dniu, dokładając nowe fragmenty zdarzeń, dziwaczne sny na jawie, kawałki zapamiętanych pejzaży, układy figur, postaci i zwierząt przelewa je na swoje prace. Obrazy w odbiorze przez oglądającego mogą być interpretowane jako urywki snów, lub połączenie zdarzeń z czasu snu i jawy. Charakterystyczne kształty, linie, zestawienie kolorów uwydatniają charakter twórczy i podkreślają indywidualny styl, zauważalny i obecny w każdej pracy. 

Wystawę można oglądać do 4 maja 2022 r.

***

Artystka urodziła się w  1982 r. w Lublinie. Pierwszy rok studiów spędziła w Łodzi studiując na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP im. Wł. Strzemińskiego w pracowni prof. Juliusza Narzyńskiego, malarza inspirujących nadrealistycznych pejzaży metafizycznych. Od drugiego roku naukę kontynuowała w krakowskiej Akademii Sztuk Pięknych im. J. Matejki w pracowni mistrza Profesora Grzegorza Bednarskiego. Dyplom ukończenia uczelni uzyskała w 2007 r. Obecnie związana jest z Nałęczowem, gdzie obecnie mieszka i pracuje.

Zorganizowała dotychczas wystawy indywidualne m.in.: 2010 „Światło i Cień”, Galeria DK Zacisze, Warszawa; 2017, „Wgląd”, Galeria Inter Libros, Puławy: 2017, Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego, BCK Galeria Podlaska Biała Podlaska; 2020, „Relacje”, Galeria Kotłownia, Garwolin.

Brała udział także w wystawach zbiorowych m.in. w Rosji, Meksyku, Krakowie, Cieszynie, Tarnowskich Górach. Rzeszowie, Nałęczowie. Od 2021 r. pracuje jako nauczyciel rysunku i malarstwa w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych im. Józefa Chełmońskiego w Nałęczowie.

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama