Reklama

Uwaga! 16 tysięcy klientów PGE bez prądu!

W związku z obfitymi opadami mokrego śniegu na terenie PGE Dystrybucja wystąpiły awarie masowe w sieci elektroenergetycznej. Mokry śnieg obciąża konary drzew, które z kolei kładą się na liniach przesyłowych, powodując doziemienia i zerwania przewodów. W Rejonie Energetycznym Biała Podlaska bez pądu pozostaje ok.16 tys. Klientów, w RE Kraśnik ok. 2,2 tys., a na obszarze RE Lublin Teren na wznowienie dostaw oczekuje ok. 1,9 tys. Odbiorców. Trwa usuwanie szkód.

Prognoza pogody na najbliższe dni nie jest jednak łaskawa. Do niedzieli spodziewać się należy opadów śniegu i mrozu w nocy. Śnieg jest ciężki i lepki w związku z dodatnią temperaturą w dzień. Ciężki śnieg powoduje zrywanie linii energetycznych oraz uszkodzenia drzew. W ciągu ostatniej doby notuje się sporą ilość zgłoszeń o powalonych drzewach które stwarzają zagrożenie dla ludzi a spowodować mogą również uszkodzenia zaparkowanych pod nimi pojazdów. Fatalne warunki panują również na drogach. UWAŻAJMY!

Najwięcej Klientów bez zasilania Operator notuje w gminach: Abramów, Baranów, Bełżyce, Bełżyce, Biała Podlaska, Chodel, Dęblin, Dębowa Kłoda, Drelów, Firlej, Jabłoń, Janowiec, Janów Podlaski, Jastków, Józefów nad Wisłą, Kamionka, Karczmiska, Kazimierz Dolny, Kąkolewnica, Kodeń, Komarówka Podlaska, Konstantynów, Końskowola, Leśna Podlaska, Lubartów, Lublin, Łaziska, Łomazy, Michów, Międzyrzec Podlaski, Nowodwór, Opole Lubelskie, Parczew, Piszczac, Platerów, Puławy, Radzyń Podlaski, Rokitno, Rossosz, Ryki, Sarnaki, Sosnówka, Stara Kornica, Stężyca, Terespol, Tuczna, Ulan-Majorat, Ułęż, Wąwolnica, Wilków, Wisznice, Wojciechów, Wojciechów, Wojciechów, Zalesie, Żyrzyn.

W pozostałych Rejonach Energetycznych wymienionych Oddziałów oraz innych Oddziałach Spółki występują drobne awarie rozproszone.

Energetycy PGE Dystrybucja od momentu wystąpienia wyłączeń pracują w terenie, lokalizują awarie i pracują nad ich usunięciem. Sytuacja jest dynamiczna z uwagi na niekorzystną sytuację pogodową – ciągłe, utrzymujące się opady śniegu. Zapewniamy, że ekipy energetyków będą pracowały aż do usunięcia wszystkich awarii.

Wszystkich klientów PGE Dystrybucja odczuwających skutki brak prądu, prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość.

 

materiał: lublin.pgedystrybucja.pl
opracowanie: Leszek Niedaleki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama