Reklama

Biała Podlaska: Śnieg zasypał miasto. Służby pracują

Kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Znamy dobrze te przysłowie, a jednak z pewnością nikt nie spodziewał się na początku miesiąca takiej pogodowej niespodzianki. Zima zaatakowała i niestety przez zaledwie dwa dni intensywnych opadów stworzyła dla mieszkańców sporo kłopotów.

Urząd Miasta reagując na sytuację uruchomił wszystkie możliwe środki, aby śnieg nie sparaliżował miasta. – Od początku opadów akcje odśnieżania ulic trwały wieczorem i przez całą noc. Sytuacja jest trudna, bo opady nie ustają. Służby miejskie są w gotowości, pługi i piaskarki pracują na ulicach – informuje magistrat. 

W odśnieżanie zaangażowali się również pracownicy ZGL, którzy najpierw usuwają śnieg przy głównych ulicach, następnie przy bocznych.

Niestety intensywne opady i kumulacja śniegu powaliła drzewa w południowej części miasta, uszkadzając przy tym linie energetyczne (głównie na części osiedla Pieńki i na ul. Granicznej). Za usuwanie awarii odpowiada pogotowie spółki PGE Dystrybucja. Informacje o wszystkich sygnalizowanych szkodach miasto przekazuje natychmiast Pogotowiu Energetycznemu i Straży Pożarnej. W usuwaniu połamanych drzew i gałęzi pomagają także pracownicy Spółki Zieleń. 

Magistrat  apeluje za naszym pośrednictwem do zarządców spółdzielni mieszkaniowych i właścicieli posesji prywatnych o wywiązywanie się z  obowiązku dbałości o bezpieczeństwo i odśnieżanie należących do nich dróg wewnętrznych i chodników wzdłuż nieruchomości.

Z powodu 15 centymetrowej pokrywy śnieżnej na boisku przy ul. Piłsudskiego, władze MKS PODLASIE zdecydowały o przełożeniu planowanego na sobotę meczu.

 

Źródło / zdjęcia: UM w Białej Podlaskiej

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama