Reklama

Biała Podlaska: Kolizja na skrzyżowaniu Kasprowicza i Akademickiej zakończona wysokim mandatem

Mandat w wysokości 2 tysięcy złotych otrzymał 44-latek, który kierując volkswagenem spowodował kolizję drogową. Mężczyzna wyprzedzając na skrzyżowaniu, zderzył się z autobusem. Na szczęście tym razem skończyło się jedynie na uszkodzonych autach. Apelujemy o rozwagę na drodze, przypominając o surowych konsekwencjach lekceważenia obowiązujących przepisów.

Do zdarzenia doszło dzisiaj po godzinie 10.00 na skrzyżowaniu ulic Kasprowicza i Akademickiej w Białej Podlaskiej. Z ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Volkswagen, 44-letni mieszkaniec miasta zderzył się z autobusem. Kierowca osobówki wyprzedzając na skrzyżowaniu doprowadził do zderzenia ze skręcającym w lewo solarisem. Drugim pojazdem kierował 51-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

W chwili zdarzenia kierujący autami byli trzeźwi. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie. Na szczęście w wyniku zdarzenia nikt nie doznał obrażeń ciała i skończyło się jedynie na uszkodzonych pojazdach. Za popełnione wykroczenie 44-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 2 tysięcy złotych, a także 6 punktami karnymi.

Apelujemy o rozwagę na drodze i stosowanie się do obowiązujących przepisów. Dodatkowo dzisiejsze trudne warunki drogowe i opady śniegu wymagają od nas szczególnej rozwagi. Pamiętajmy o „zdjęciu nogi z gazu” i rozsądku za kierownicą. Śliska nawierzchnia sprawia, iż znacznie wydłuża się droga hamowania a koła łatwo tracą przyczepność. Również przy dojeżdżaniu do łuków drogi czy zakrętów, zwolnijmy odpowiednio wcześniej tak, aby mieć czas na szybką reakcję. Zachowujmy odstępy od poprzedzających pojazdów i dbajmy o bezpieczeństwo zarówno swoje jak też innych uczestników ruchu drogowego. Kierowcy powinni pamiętać również o tym, by poruszać się po jezdni z włączonymi światłami a styl i technikę jazdy dostosować do sytuacji na drodze.

materiał: Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej
tekst i zdjęcia: Barbara Salczyńska-Pyrchla rzecznik prasowy KMP Biała Podlaska
opracowanie: Gwalbert Krzewicki

Spodobał Ci się ten artykuł? Podziel się ze znajomymi:

Share on facebook
Udostępnij
Share on twitter
Wyślij tweeta
Share on email
Wyślij e-mailem

Skomentuj

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Czytaj więcej o:

Reklama

Reklama

Zobacz więcej z tych samych kategorii

Reklama